(ВИДЕО+ФОТО) Лелек и солзи…: Збогум, златен гласу – стотици емоционално се простија од пејачката О’Риордан

Стотици луѓе се собраа во селото Балибрикон, Ирска, за последен пат да ја испратат пејачката The Cranberries Долорес О’Риордън, пренесе телевизискиот канал RTE. Церемонијата во црквата, во која Долорес некогаш пеела, беше отслужена од архиепископот Кирон О’Рејли и свештеникот Лиам Мекнамара, кој е близок пријател на ожалостеното семејство. Токму тој во 1994 година ја венча О’Риордан за поранешниот сопруг Дон Бартон. На погребот присуствуваа мајката на пејачката Ајлин, браќата и сестрите и нејзините деца.

На испраќањето на пејачката, беа колеги, претседателот на Ирска, Мајкл Хигинс и многу други познати личности. Нејзиниот поранешен сопруг исто така присуствуваше на церемонијата.

Според RTE, Долорес ќе биде погребана до нејзиниот татко, Теренс.

“Загубата не може да се опише со зборови. Нејзиниот добар и убав глас освои безброј обожаватели. Тешко е да се бројат луѓето што ги спаси од темнината од депресијата “, рече Лиам Макнамара.

 

Тајната на убавината на Софија Лорен е само во 4 состојки

Покрај нејзиниот неоспорен талент, Софија Лорен знае како да се грижи за нејзиниот изглед. Неодамна актерката го сподели рецептот за маска што и овозможува да ја задржи кожата во одлична состојба.

состојки:

желатин – 1 кафена лажичка;

глицерин – 1 кафена лажичка;

мед – 1 кафена лажичка;

крем – 100 ml.

Подготовка и употреба:

Желатин се раствора во крем, се остава во фрижидер 6-8 часа за да се крене надуе.

Потоа нежно се меша и се загрева мешавината во водена пареа се додека целосно не се раствори желатинот.

Додадете го глицеринот и мед.

Дозволете маската да се олади на собна температура и да се нанесе на чисто лице, вратот и деколте.

Држете го за 20-25 минути, а потоа избришете го со влажна крпа навлажнета со ладно млеко. Извадете го остатокот со топла вода, а потоа исплакнете со млака вода.

Готовата маска може да се чува во фрижидер за 5-7 дена.

(ВИДЕО+ФОТО) Сестрите Кардашиан во секси фото сесија и по долна еротска облека

Сестрите Кардашиан учествуваа во ново видео за рекламната кампања на Calvin Klein – Our Family (Нашето семејство). Девојките се појавија пред камерите во долна облека и тесни фармерки.

Новата колекција е на познатиот дизајнер на брендот Раф Симонс, кој сака да ја искористи темата „Америка“ во своите дела. Затоа новата кампања се одвива во импровизирана штала.

„Со моите сестри постојано комуницираме едни со други. Дефинитивно сме модерно американско семејство и Келвин Клајн успеа да го реализира духот на Америка“, изјави Кортни Кардашиан.

Забележуваме дека и бремената Кајли, која е најмладата претставничката на славното семејство, учествува во фото сесијата. На сите слики 20-годишното девојче го крие стомакот под кебето.

Популарно