(ВИДЕО+ФОТО) Сестрите Кардашиан во секси фото сесија и по долна еротска облека

Сестрите Кардашиан учествуваа во ново видео за рекламната кампања на Calvin Klein – Our Family (Нашето семејство). Девојките се појавија пред камерите во долна облека и тесни фармерки.

Новата колекција е на познатиот дизајнер на брендот Раф Симонс, кој сака да ја искористи темата „Америка“ во своите дела. Затоа новата кампања се одвива во импровизирана штала.

„Со моите сестри постојано комуницираме едни со други. Дефинитивно сме модерно американско семејство и Келвин Клајн успеа да го реализира духот на Америка“, изјави Кортни Кардашиан.

Забележуваме дека и бремената Кајли, која е најмладата претставничката на славното семејство, учествува во фото сесијата. На сите слики 20-годишното девојче го крие стомакот под кебето.

Им наплатиле 1.100 евра за четири стека, риба и вода во Венеција

Градоначалникот на Венеција и шефот на полицијата се зазедоа за случајот во кој на четворица туристи во Венеција во еден ресторан за четири стека, печена риба и вода има наплатиле 1.100 евра.

Ова е последен од низата случаи во кои на туристи во Италија за ручек им се наплаќаат превисоки сметки.

Четворицата Јапонци, кои студирале во Болоња, поднеле жалба за превисоката сметка за јадење во ресторан во близина на плоштадот Свети Марко.

Групата 25 која се занимава со заштита на потрошувачи во април на Твитер напиша : „Ги браниме локалните жители, но кој и да го стави името на венеција во ризик ги загрозува сите венецијанци“. Тие планираат да издадат брошура, „Да се преживее Венеција“, во пресрет на маскенбалот во недела.

Сопственикот на ресторанот пак, вели дека не се сеќава дека имале некаков проблем со јапонците.

Венеција е скап град, но зголемениот број на туристи ја зголемија тензијата меѓу мив и локалните бизнисмени, па повремено се случуваат вакви инциденти.

Во нември 2017 година, британско семесјтво се пожали на сметката од 500 евра за ручек во близина на плоштадот Свети Марко, а еден од нив вели дека келнерот ја искористил можноста кога видел дека едвај разбираат италијански, за да им донесе скапи јадења.

Тој случај беше само кусо време откако на јапонска двојка за порција јастог во центарот на венеција им беше наплатено 120 евра, но тие успеаја да ја намалат сметката за 40 отсто со помош на друг муштерија.

(ГАЛЕРИЈА 18+) Жешката Кели Рорбах од “Спасувачите на плажата” пушти слики со голи гради

Минатата година таа глуми како CJ Parker во “Beach Rescuers”. Но сега наследничката на Памела Андерсон одлучи да се посвети на не толку активна дејност и да се занимава со медитација и јога на плажа на Хаваите.

Списанието The Sports Illustrated Кели Рорбах ја нарече откритие на годината. Таа не се двоуми и без срам го соблече горниот дел, очигледно сакајќи да ги собере сончевите зраци и го изложи телото на плажите на Хонолулу.

Актерката, учествувала и во хит серијата “Два и пол мажи”, каде со својарта секси форма ги собра погледите на колегите. Таа сега вежба нови движења – јога вежби.

Видете ги претходните нејзини слики од плажите:

Популарно