Татко монструм: Се согласил ќерката да му се омажи за војник, а кратко потоа ја измасакрирал

Атира (22) од Керала во Индија е убиена од родениот татко само неколку часа пред да се омажи за човекот кого го сакала.

Нејзиниот татко неволно се сложил да и дозволи да се омажи за човек од друга каста, кој е во војската во Индија. Меѓутоа иако се согласил, таткото бил незадоволен од тој брак.

Инцидентот се случил во четвртокот кога таткото и ќерката се скарале, по што тој ја избодел повеќе пати додека не се онесвестила. Веднаш потоа ја однеле во болница, но лекарите само ја прогласиле Атира за мртва.

Таткото е уапсен денеска и ќе биде изведен пред суд, пишуваат тамошните медиуми.

„Регистиран е случај на убиство. Таткото бил во пијана состојба. Ќе истражиме дали убиството било поради одбрана на честа или не“, рече шефот на полицијата на областа Малапурам, Дебеш Кумар Бехера/

Според полициски извори, двојката со членовите на семејството расправале за своите несогласување во блиската полициска станица, по што таткото се согласил на венчавката.

(ВИДЕО) Снимил чудовиште на својата фарма, но на крајот сите г нападнале поради ова

На социјалните мрежи неодамна се појави снимка од животно кое потсетува на коза, но поради неговиот изглед се поставува прашање дали навистина станува збор за коза или е во прашање некое друго животно на кое природата не штедела.

Некои од корисниците на Фејсбук кои ја погледнале снимката, навеле дека станува збор за Дамаска коза и дека тоа животно всушност така изгледа и дека нема ништо чудно на снимката.

И додека некои го коментираат изгледот и видот на животното, некои корисници се осудиле да го критикуваат сопственикот на фармата, затоа што наместо да му помогне за животното „ кое очигледно тешко дише“, тој го направил спорното видео. Дали е коза или некое друго животно со чиј си поиграла природата, погледнете и вие:

(ВИДЕО) Возел на автопат без едно тркало додека полиција не го сопрела

Возач во областа Ланкашир бил запрен од полицијата поради прекшоци.  Возачот не приметил дека возел со брзина од 70 километри на час без едно тркало на автомобилот.

Тој возел без предна лева гума и им рекол на полицајците дека немал никаков проблем.

Полицијата потоа ги објавила сликите на Твитер и напишала дека дури сега возачот се освестил кога треба да одговара пред судијата за бројните прекршоци.

Популарно