„Уште не ти е време“ - бил мртов 45 минути, а еве што кажал кога кога се разбудил

Брајан Милер од Охајо завршил во болница поради срцев удар.Токму кога сите мислеле дека му се подобрила ситуацијата, нему му се случила вентрикуларна фибрилација, пореметување на отчукувањето на срцето, при што доаѓа до намалување на крвниот притисок и доток на крв до виталните органи.

Според зборовите на медицинската сестра човекот практично бил мртов 45 минути, по што срцето почнало да работи и за некое чудо нормално да чук. Вистинско чудо не е тоа што тој преживеал, туку што ниту мозокот, ниту виталните функции не му се оштетени.

Кога се разбудил тој рекол дека видел светло на крајот од „рајскиот тунел“, а таму ја сретнал неговата почината роднина, која му рекла да се врати во своето тело.

Покрај роднината стоел и нејзиниот мртов сопруг и така прегрнати го поздравиле и испратиле.

-„Ме фати за рака и рече:„Уште не ти е време, не треба да бидеш овде, има уште работи кои треба да ги направиш.“ - раскажува Брајан и додава дека ваквото искуство му го променило погледот кон животот.

ХИТ! – Лепа откри дали пробала ТРЕВА и дали мажите и нудат секс!

Легендарната пејачка Лепа Лукиќ без влакна на јазикот и овој пат. Таа призна дека некогаш пробала дрога и дека и понатаму и се удвараат мажи.

Лепа признава дека и се удваат воглавно помлади мажи, но дека тоа не и смета.

„Не е за мене некултурно. Ми даваат комплименти, ме викаат на вечера, да ми предложат нешто, нормално не ги прифаќам“, вели Лепа, која на прашањето дали под тоа мисли дека ја викаат на секс, таа одговори:

„Па не сака веројатно да каже „ај да се јеб**е“. Па кој е тој маж, за јас да го шутнам директно во му*а. Штом би го спомнал тоа, би ми се згадило. Треба убаво да ме погледне“, вели таа.

Пејачката имаше и врвен одговор на прашањето дали некогаш пробала дрога или „трева“.

„Дапробав зеље! Ма каква дрога, тоа никогаш не ме привлекуваше. Во мое време тоа го немаше. Јас и не пијам. Негде прочитав дека од дрогата може да се умре и никогаш не бев доволно луда за да ја пробам“, објасни Лепа.

(ВИДЕО) Создаден профил на Твитер … раката на Мелани Трамп

Сеирџии, лица гладни за хумор направија профил за раката на првата дама на САД и тој е на социјалната мрежа Twitter.

“Јас сум раката на Мелани. Работите кои сум принудена да ги правам и допрам, ме прогонуваат. Ве молм да бидам ампутирани”, гласи описот на шеговитиОТ профил.

Пораките во него ништо не отстапуваат на главната порака. Слика, на која Мелани гушнала бебе во златна соба пак е придружена со следниов текст: “Мајка ми секогаш ми велеше:” Зошто да копаш компири кога можеш да копаш злато “.

Раката на Мелани Трамп стана главна тема на социјалните мрежи откако пред неколку дена излезе видео во кое се гледа како Доналд Трамп се обидува да ја фати сопругата за рака, но таа го оттурнува со брз гест.

Популарно