Еве како да изгубите 3 килограми за 2 дена – диета која ја освојува Европа

Објавено на 08 декември 2016, 16:19

СПОДЕЛИ:

Постојат разни видови на диети. Во моментов во светот, особено во Франција е популарна диета наречена „3 beauty производи“.

Диетата која ја сочинуваат само 3 намирници од вас бара да се придржувате на следново:
– пиете по најмалку 1,5 л негазирана минерална вода
– секогаш во фрижидер имате чорба од зеленчук
– секогаш на располагање имате суво бело вино
– грицкате тофу и лосос

Диетата вклучува варен зеленчук на пареа, шпагети, портокали, лимон, свежо овошје, сирење со ниска масленост и месо на скара. Сосови се дозволени на основа на јогурт со ниска масленост.

Диетата е проектирана за три дена, Во текот на овој период, според тврдењата, можете да изгубите помеѓу 1,5 до 3 кг. По неколку недели диетата може да биде повторена.

СПОДЕЛИ: