(ФОТО) 20 повредени во судир на товарен воз со автобус, во Србија

Објавено на 04 февруари 2017, 15:13

СПОДЕЛИ:


Повеќе од 20 луѓе се повредени при железничка несреќа во Србија, кога товарен воз удрил во автобус кај селото Брасина во општината Мали Зворник, блиску до границата со Босна и Херцеговина.

До несреќата дошло денеска околу 12 часот кога товарниот воз кој се обраќал на линијата Љубовија – Белград поминувал на железничкиот премин кај местото Батар.

Возот удрил во задниот дел од автобусот кој идел од правец на Босна накај Мали Зворник, а според првичните информации повредени се најмалку 20 луѓе, меѓу кои некои биле потешко повредени.

СПОДЕЛИ: