(ФОТО) Алекс Трајковски доби наследник! Сопруга Сандра на свет го донесе Мате

Синоќа во болница во Палермо се породи сопругата на Трајковски, а голгетерот на италијанскиот калчолигаш веднаш радоста ја сподели на социјалните мрежи

86299-trajkovski-kje-se-bori-za-najdobar-gol-na-koloto-vo-serija-a-video

Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски доби наследник. Неговата сопрува Александра синоќа се породи во една болница во Палермо и на свет го донесе Матеј. Напаѓачот сезонава има проблеми со повредите, но затоа сега доби еден од најубавите подароци што постојат. Стана татко.

„На свет дојде нашиот Матеј. Среќа најголема“, напиша Трајковски на фотографијата на Фејсбук.

105511-aleks-trajkovski-dobi-naslednik-sopruga-sandra-na-svet-go-go-donese-matej

(ВИДЕО) Хаос во Нови Сад: Општа тепачка меѓу Срби и Црногорци

ММА бормабата во Нови Сад меѓу Васа Бакочевиќ од Црна Гора и Стефан Ѕвер од Србија, неславно заврши. Најпрво, борбата заврши со нокаут на кој претходеше подлизнување на рингот на Србинот, што Црногорецот го искористи. Виновни за тоа се организаорите, бидејќи рингот не бил добро составен.

Откако мечот заврши, во рингот влетаа сите од двата тима и започна масовна тепачка.

ФОТО: Гостиварец ги погоди точните резултати на Реал - Барса и Лион - Монако!

Среќата има голема улога при играњето на спортска прогноза, но сепак треба знаење. Овој гостиварец вчера ги имал и двете во комбинација. Единствено за што може да жали и малата уплата, па добивката да биде многу повисока.

ВИДЕО: Знаме на „Голема Албанија“ се вееше на Чаир

Вардар славеше 0:2 на гости против Шкупи во 28. коло од македонското првенство, победа со која е се поблиску до новата шампионска титула. Но, мирната атмосфера од натпреварот на стадионот во Чаир се извалка со дрон на кој беше закачено знаме на голема Албанија.

На дерби-натпреварот меѓу екипите на Шкупи и Вардар, се случи провокација, слична како на натпреварот меѓу Србија и Албанија. Над стадионот „Чаир“ се појави знаме на Голема Албанија, управувано на дрон. Но, „управувачот“ немаше среќа да се радува многу на знамето, затоа што истото за брзо време - се закачи на дрво!

Популарно