ФОТО: Антиќ ги збудале Грците!

Македонскиот интернационалец, Перо Антиќ, блесна кога беше најпотребно и со вкупно 12 поени и 5 скока му донесе триумф на својот Фенербахче на дуелот против Панатинаикос на стартот на кошаркарската Евролига.

pp - Copy 2

Антиќ е еден од најомразените ликови кај навивачите на Панатиниакос уште од времето кога го носеше дресот на Олимпијакос, а по вчерашната пресметка уште повеќе го навлече гневот кај нив со високо кренатите три прсти во воздух, симболизирајќи Обединета Македонија.

Кошаркарот на Фенербахче по средбата ја објави фотографијата на „Инстаграм" со натписот „Вардарска, Егејска, Пиринска!!! Една е Македонија", а истата предизвика лавина од реакциии, претежно негативни од страна на грчките навивачи.

(ВИДЕО) Хаос во Нови Сад: Општа тепачка меѓу Срби и Црногорци

ММА бормабата во Нови Сад меѓу Васа Бакочевиќ од Црна Гора и Стефан Ѕвер од Србија, неславно заврши. Најпрво, борбата заврши со нокаут на кој претходеше подлизнување на рингот на Србинот, што Црногорецот го искористи. Виновни за тоа се организаорите, бидејќи рингот не бил добро составен.

Откако мечот заврши, во рингот влетаа сите од двата тима и започна масовна тепачка.

ФОТО: Гостиварец ги погоди точните резултати на Реал - Барса и Лион - Монако!

Среќата има голема улога при играњето на спортска прогноза, но сепак треба знаење. Овој гостиварец вчера ги имал и двете во комбинација. Единствено за што може да жали и малата уплата, па добивката да биде многу повисока.

ВИДЕО: Знаме на „Голема Албанија“ се вееше на Чаир

Вардар славеше 0:2 на гости против Шкупи во 28. коло од македонското првенство, победа со која е се поблиску до новата шампионска титула. Но, мирната атмосфера од натпреварот на стадионот во Чаир се извалка со дрон на кој беше закачено знаме на голема Албанија.

На дерби-натпреварот меѓу екипите на Шкупи и Вардар, се случи провокација, слична како на натпреварот меѓу Србија и Албанија. Над стадионот „Чаир“ се појави знаме на Голема Албанија, управувано на дрон. Но, „управувачот“ немаше среќа да се радува многу на знамето, затоа што истото за брзо време - се закачи на дрво!

Популарно