ФОТО: Дара Бубамара излажа дека имала операција на слепо црево - еве што правела

Пејачката која тврдеше дека оперирала слепо црево, поради што била итно хоспитализирана, всушност била на зафат за отстранување на салото од стомакот, пишува српскиот Курир.

Дара БубаМара е видена со нова видно стегната и ослабена фигура.

Според податоците на порталот, била на липосукција, а излажала дека го оперирала слепото црево.

Операцијата била извршена во приватна клиника, од каде Дара за неколку дена излегла и се вратила на нормалните активности без проблем.

Инаку, Дара изјави дека ослабела 10 килограми по операцијата на слепо црево.

Синот на Есма: Ги демантирам сите пишувања и гласини дека сум извршил било каква кражба

Симеон Атанасов, штитеникот на легендарната Есма Реџепова – Теодосиевска, за кого одредени медиуми денес објавија дека бил приведен поради сомнение дека тој ја извршил кражбата во домот на Есма, заедно со Елеонора Мустафовска, вокалистката во ,,Есма’с бенд’’ за ,,Фокус’’ откри дека се работи за лага.

Тој тврди дека ниту бил приведен, ниту пак имал клучеви од куќата на уметницата која се наоѓа на Кале, а според тестаментот, таа му ја оставила на Минстерството за култура. Тестаментот набргу по неговата објава, го оспорија блиски роднини на Реџепова, односно внуци од нејзните браќа и сестри и најавија дека ќе водат спор со државата, бидејќи куќата требало да им припадне нив. Симеон вели дека Есма оставила два тестаменти. Првиот се однесувал на куќата, а вториот на нејзините авторски права.

-Не ми треба ниту куќата, ниту пак било што од внатрешноста на куќата. Јас сум наследник на авторските права и тоа ми е сосема доволно. Сакам да го сочувам добриот спомен на Есма, и благодарен сум и што ми помогна во животот, што со нејзина и помош на Стево Теодосиевски јас си го пронајдов патот и до денес се занимавам со музика. Таа ми даде доволно мене, и на сите останати деца кои ги одгледа, и затоа ги демантирам сите пишувања и гласини дека сум извршил било каква кражба и сум присвоил нелегално било што од нејзината куќа – ни изјави Симеон, кој со децении беше и менаџер на кралицата на Ромската песна.

Исто така тој  го покажал тестаментот составен во 2014 година, според кој Есма му ги остава авторските права, со цел јавноста да дознае дека тој веќе добил доволно, и не му требале никакви други материјални богатства од жената која што го одгледала.

Aца Лукас осомничен за убиството на Лука Радуловиќ?!

Полицијата во мобилниот телефон на Радуловиќ пронашла броеви за кои се претпоставува дека припаѓаат на пејачи, политичари и бизнисмени.

-Полицијата во истрагата за убиството на нарко дилерот Лука Радуловиќ во неговиот телефон пронашла именик и шифрирани пораки, пренесува српски Курир.

Во телефонот имало броеви за кои се претпоставува дека припаѓале на пејачи, спортисти, но и бизнисмени и политичари, а полицијата ќе истражи во каква врска биле тие со Лука и дали имаат некои информации кои би помогнале во расветлување на истрагата.

Според некои српски медиуми, еден од броевите во именикот на нарко дилерот бил бројот на пејачот Аца Лукас.

ВИДЕО: Дара Бубамара потроши 7.000 евра само за ова

Дара Бубамара на импресивен начин го отвори својот концерт во „Штарк Арената“, која била исполнета до последното место. Пејачката својот спектакл го започнала така што излегла со огромен дијамант кој вреди 7000 евра, а тогаш ја запеала песната „Опасен“.

Обожавателите во Арената паднале во транс, и веднаш почнале да пејат на глас. Се ределе хитовите како што се „Амнезија“, „Пали мали“ и останатите.

Како Дара Бубамара го отвори концертот погледнете ТУКА

Популарно