(ФОТО) Ги испеа хитовите „Коколо“ и „Пут путујем“, а потоа замина - Каде е сега Македонката од Магазин

На почетокот на осумдесетите, на југословенската музичка сцена жареше групата Магазин и сите ја препознаваа пејачката Лилјана Николовска, родум од Македонија со тогашна адреса во Сплит.

Таа ги испеа најголемите хитови на оваа група „Коколо“, Све би секе љубиле морнаре“, „Пут путујем“...

Лилјана во групата беше 8 години, и многумина ја сметаат за најдобар вокал на Магазин.

На почетокот на деведестите Николовска се досели во Америка и се омажи за музичарот Пит Мазиќ, со кој има син.

Лилјана со својот сопруг во Сан Педро, во Калифорнија поседува студио во кое снимале бројни музичари.

Нејзините слики многу ретко може да ги видите на Фејсбук, а вака изгледа сега Николовкска која има 52 години.

(ВИДЕО) БОМБА и на 50 години – Таа се соблече во бикини, а мажите паднаа во транс

Некогашната натпреварувачка од емисијата „Никогаш не е доцна“, Билјана Прокиќ, објави фотографија која баш ќе ви го привлече вниманието. Љубителите на емисијата „Никогаш не е доцна“, сигурно се сеќаваат на натпреварувачката Билјана Прокиќ. Пејачката и актерката, ги воодушеви сите со својот стас и глас во популарната емисија на „Гранд“ продукција.Да се потсетиме на еден од нејзините настапи:Билјана, која оваа година ќе наполни 50 години, изгледа фантастично. На Инстаграм објави фотка во бикини која ги воодушеви многумина, пред се припадниците на посилниот пол.

Погледнете го и едиторијалот кој Билјана го сними за српски Телеграф

(ФОТО 18+) Комплетен кадар оддолу: На настап на мегдан тангата на Катарина Грујиќ, но ѕирна и уште нешто!

Милица Павловиќ одржа успешен настап на еден сплав во Белград, кој беше полн до последното место.

Пејачката имаше жешко танцување, но уште пожежок стајлинг. Минијатурното црно фустанче покажа се, па дури и нејзината бела танга.

Жешките атрибути на Милица ја кренаа атмосферата, а фотографите уловија дури и дел од интимата на пејачката.

„Го изневерував, и го натерав да се убие“ – Скандалозни пораки на жената на пејачот на Линкин парк, еден час по неговата смрт!

На Твитер профилот на сопругата на Четер Бенингтон, вчера осамнаа страшни пораки, толку што сите одбиваат да поверуваат дека таа тоа го напишала.

Фронтменот на прочуениот состав „Linkin Park“, Честер Бенингтон, вечера беше пронајден обесен во својот дом во Лос Анџелес, а според првичните информации станува збор за самоубиство.

Честер, кој имал 41 година, зад себе остави шест деца и сопругата Талинда Бенингтон, за кој во моментов се грози целиот свет, поради скандалозните пораки кои осамнаа на неговиот Твитер налог. Пораките кои беа толку страшни што светските медиуми во своите текстови наведуваат дека се надеваат дека стаува збор за хакирање на неговиот профил, особено поради тоа што наводно се напишани еден час по неговата смрт.

За прв твитот се однесуваше на начин на кој почина Честер. Талинда го напиша следното:

„Тој не се уби, беше веќе мртов, пред да се обеси, имам доказ.

Во наредниот твит, напиша дека мажоот го изневерувал со колега од бендот Линкин Парк!

„Мислам дека е време да кажам дека го изневерував Честер со Мајк Шинд“, напиша Талинда.

Наредната порака содржи признание дека била со него само поради парите.

„Никогаш не го сакав ниту бев хакирана. Бев само заљубена во парите. Боли кога ќе се каже тоа.

Потоа, твитовите беа избришани, но следеа нови два!

„Мајк беше подобар според моето мислење“, напиша Талинда.

И уште еден, последен во низата, гласеше вака:

„ Го охрабрив да се убие, му реков дека на никого нема да му биде гајле“.

Да повториме, шокирани од содржината на овие пораки, кои потоа беа избришани, светските медиуми и фанови на славниот Честер веруваат дека станува збор за хакиран профил, иако во еден твит нагласи дека наводно не бил хакиран.

Да потсетиме, Честер имаше 41 година, а зад себе остави бројни концерти, милиони луѓе кои го сакаа, и голем број на хитови.

Популарно