(ФОТО) Идниот татко Даниел ја отвори вратата на својот стан

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски е двоен победник на музичките натпревари. Прво се прослави во „Икс фактор Адриа“, а потоа триумфираше и во „Твоето лице звучи познато“.

Неодамна се дозна дека Даниел во февруари ќе стане татко.

Тој и неговата избраничка, Кристина Димитриеска, ќе станат родители во февруари, а Даниел за екипата на српски „Блиц“ ги отвора вратите на станот во кој престојува додека е во Белград.

Тоа е, всушност, куќа, која е пространа и со голем двор. Го пружа неопходниот мир на еден музичар, а Даниел целосно ужива кога престојува во неа.

Познатиот балкански пејач од ужасни болки ја губи ногата

Поради болките кои ги трпи, според сознанијата, пие лекови и се одрекнал од многу работи.
Рокерот Бора Џорџевиќ едвај се движи и не може да се потпре на својата лева нога.
 

Бора го губи чувството на левата нога и на неа ретко се потпира. Тешко му е да стои, а кога се движи, болките се поинтензивни. Докторите му ја зголемиле физикалната терапија, како и лековите кои ги пие.. Тоа е така поради проблемите кои веќе со годин и ги има со кичмата.

ВИДЕО: Аца Лукас ја набрка ТВ екипата кога го прашаа за Бранислава

По само  23 дена Аца Лукас за прекина врската со Бранислава Пашајлија. Од тогаш не се огласуваше по повод тоа, а ако некој реши да му постави такво прашање, подготвен е да реагира.

Екипата на емисијата „Ексклузивно“ му поставила на пејачот прашање за Бранислава. Кога тоа го слушнал, Лукас одбил да одговори, љубезно заблагодарувајќи се. Бидејќи интервјуто е снимано во неговиот дом, на екипата на оваа емсиија и рекол да го напуштат неговиот дом.

Зошто познатиот пејач така реагирал, останува непознато. Дали се заситил од медиските прашања од тој вид или можеби е многу блиску до обнова на љубовта со Соња, за одговорите на прашање од ваков вид нешто ќе пореметат, ќе видиме. Сепак очигледно е дека сапуницата Лукасито го одбележа ова лето, а следуваат уште епизоди.

ФОТО: Бранислава потполно гола - затоа и раскина Аца Лукас

Бранислава и Лукас раскинаа поради нејзините голи фотографии кои пред 11 години ги праќала на тогашното момче. Ова се фотографиите кои и пресудија на нејзината врска со познатиот фолкер.

Популарно