(ФOTO) Ќерката на Биба Додева му кажа „Да“ на згоден Португалец!

Со многу љубов, насмевки и полно срце, започна Новата година за Биба Додева и нејзината ќерка Емануела.

Шармантната млада докторка му кажа „да“ на своето момче, згодниот Португалец Хумберто Афонсо Техеира.

Биба и нејзината сакана ќерка периодов престојуваат на гости кај зетот, и имаат повеќе време за запознавање и убави празнични моменти.

На социјалните мрежи Биба објави неколку фотографии од Португалија заедно со младите и сваќата.

Остана на улица среде Белград: Запленет станот на познатата српска пејачка!

Ме исфрлија од сопствениот стан. Прелажана сум како и други Срби, вели познатата фолк пејачка со изјава за медиумите од регионот.

Пејачката Гоца Божиновска вчера остана без својот дом во Белград кој и беше запленет, а како што се зборува по вина на инвеститорот кој и ги земал парите на пејачката и побегнал во Русија. Божиновска била шокирана кога судските извршители и дошле на врата, а малку бодоцна буквално се нашла на улица.

-Да, ме исфрлија од станот. Не можам ништо друго да кажам. Прелажана сум како и други Срби, вели шокираната Гоца. Меѓутоа, пејачката не е единствената жртва на овој инвеститор, туку и уште неколку станари кои останале без своите домови, а ја имаат истата приказна како и Гоца.

ХИТ! – Лепа откри дали пробала ТРЕВА и дали мажите и нудат секс!

Легендарната пејачка Лепа Лукиќ без влакна на јазикот и овој пат. Таа призна дека некогаш пробала дрога и дека и понатаму и се удвараат мажи.

Лепа признава дека и се удваат воглавно помлади мажи, но дека тоа не и смета.

„Не е за мене некултурно. Ми даваат комплименти, ме викаат на вечера, да ми предложат нешто, нормално не ги прифаќам“, вели Лепа, која на прашањето дали под тоа мисли дека ја викаат на секс, таа одговори:

„Па не сака веројатно да каже „ај да се јеб**е“. Па кој е тој маж, за јас да го шутнам директно во му*а. Штом би го спомнал тоа, би ми се згадило. Треба убаво да ме погледне“, вели таа.

Пејачката имаше и врвен одговор на прашањето дали некогаш пробала дрога или „трева“.

„Дапробав зеље! Ма каква дрога, тоа никогаш не ме привлекуваше. Во мое време тоа го немаше. Јас и не пијам. Негде прочитав дека од дрогата може да се умре и никогаш не бев доволно луда за да ја пробам“, објасни Лепа.

(ФОТО) Марија Шерифовиќ скршена од болка: Сине мој, никогаш нема да те заборавам!

Пејачката Марија Шерифовиќ објави потресен статус на Инстаграм кој ги натажи нејзините обожаватели.

Имено, Марија денеска остана без долгогодишниот куќен љубимец, булдогот Роби, а како што напиша на Инстаграм, оваа загуба пејачката не ќе може долго да ја преболи.

 

I don't regret the thing I did wrong. I regret the good thing I did for the wrong people. #Saturday #DayAtHome

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic) on

-Беше мое куќе. Беше мој Роби. Беше мој син. Беше мое прасе. Мој Луле. И денеска со мене се поздрави и замина на некое убаво место. Јас нема никогаш да те заборавам, а утеха ми е дека живееше најубав можен живот и дека не постоеше нешто што не го направив за тебе. Пукна срцето и твоето место нема да може никој да го замени! Секогаш ќе бидеш мој број еден. Сине мој, неа никогаш да те заборавам. Почивај во мир, напиша Марија во потресниот статус што го објави на Инстаграм.

Популарно