(ФОТО) Копје му поминало низ главата, за среќа, преживеал

Овој рибар од Бразил имал огромна среќа затоа што ако оружјето го погодело неколку сантиметри погоре, не би успеал да преживее...

Во бизарната несреќа која се случила во Бразил овој човек едвај успеал да спаси жива глава, а од сигурна смрт го делеле само неколку сантиметри. Се се случило за време на илегалниот риболов на брана, кога заради невнимание на пријателот бил погоден со копје во главата. Харпунот му ја пробил долната вилица и излегол низ образот.

Како што рекле во болницата рибарот имал луда среќа, затоа што малку недостастувало да го загуби животот.

(ФОТО) Дали знаете колку години наполни Ирена Спировска?

Популарната водителка Ирена Спировска вчера го славеше својот роденден. По тој повод, на нејзиниот фејсбук-профил осамнаа голем број честитки од страна на нејзините многубројни пријатели, следбеници и обожаватели, кои од се’ срце и’ го честитаа роденденот, објавувајќи заеднички фотографии со неа. Земајќи предвид дека водителката важи за една од најубавите дами во нашиот етер, тешко е да процениме колку години наполни, па затоа таа сама ни го појасни тоа, објавувајќи статус на социјалните мрежи:

„Добре дојдовте 43 (Welcome 43)“, порача Ирена Спировска, која објави неколку фотографии од роденденската атмосфера во кафулето „Every Day“, каде што го прослави роденденот со своите блиски.

ГАЛЕРИЈА: И Македонките имаат што да покажат летово на плажа

Летото е најсекси годишно време, затоа што жените се најразголени. Оние славните, освен што се фотографираат, своите фотки ги објавуваат на социјалните мрежи. Барем оние кои имаат со што да се пофалат.

Популарно