ФОТО: Љубов на прв поглед - Хана се топи во прегратката на Игор Џамбазов

Тамара Тодевска на својот инстаграм профил објави фотографија која разбуди насмевки на многу лица.

Игор Џамбазов уживаше во прегратка на малата Хана, а Тамара напиша дека се работи за љубов на прв поглед.

Ljubov na prv pogled ❤ #igordzambazov #cickoinahana #babyhana #love

A photo posted by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

(ГАЛЕРИЈА) Вистинска секс-бомба: Погледнете како изгледаше Анабела за време на снимањето на новогодишната емисија

Анабела во црн костим им зададе задача дури и на дупло помладите колешки.

Дека Анабела одлично изгледа и во 43-та година, покажа на снимањето на новогодишната емисија на Пинк телевизија каде беше во центарот на вниманието.

Анабела најпрво се појави лежерно, во тренерки, зелена јакна и рамни чизми, и никој не очекуваше каква трансформација ќе направи за снимањето.

А потоа следуваше вистинско изненадување.

Пејачката го покажа вереничкиот прстен: Мира Шкориќ ќе се мажи за богат Германец

Српските медиуми пишуваат дека пејачка Мира Шкориќ повторно ќе се мажи. Таа се појавила во јавноста со прстен за кој српските медиуми пишуваат дека е свршенички. Мира е шест месеци во врска со две години постар бизнисмен од Берлин, но врската ја чувала далеку од јавноста.

Нејзин близок пријател рекол дека Мира, конечно, е среќна и заљубена. И таа и нејзиниот партнер зад себе имаат по еден неуспешен брак, па ова би бил втор брак и за двајцата. Истиот извор додал дека Мира е свршена и дека свадбата треба да биде напролет. Во моментот Шкориќ е дел од музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“, а бидејќи не успеа да се пласира во финалето, в недела ќе пее само во ревијалниот дел.

Соња и Аца Лукас се смирија- ќе ја дочекаат Нова Година заедно

Аца Лукас после скандалот со Соња поради нејзината наводна афера со Марко Јариќ и неговите афери со Бранислава Пашајлија и многу други што продефилираа низ неговиот живот, беше решен да се разведе од Соња и со неа да ги расчисти сите односи засекогаш.

Меѓутоа после бурниот период и медиумското препукување, познатите сопружници сепак го продолжиле заедничкиот живот.

-Лукас уште на почеток на есента ги изглади односите со Соња првенствено поради ќеркичката Викторија, на која посебно е слаб. Во почетокот нивната комуникација се сведувала на договарање околу детето, па тој редовно од станот во Вождовац, во кој се пресели по караницата со Соња, доаѓал во куќата на Бежаниска коса, која и ја подарил на Соња за да живее со ќерките Софија и Викторија, и тоа само да ја превземе ќерката. Многу брзо, на инсистирање на најмладата наследничка, почнал да навраќа и да се задржува внатре на неколку минути, па на неколку часа, се додека еднаш не останал да преноќи. Детето било среќно, а ниту Соња не одолеала на шармот на Аца, па наскоро почнале да се однесуваат како среќно семејство- открива извор близок на парот.

Поради ќерката Викторија, Аца го напуштил станот во Вождовац и се согласил да се врати во вилата од 700.000 евра која по разделбата и ја препуштил на Соња.

-Со оглед на тоа дека стигнаа и до полиција, па подоцна завршија и на суд, Аца и Соња не сакаат повторно да завршат во медиумите, па дури и вестите за нив да се убави. Се трудат сегашниот однос да остане меѓу нив. Дури и од пријателите кријат колку се блиски, па се префрлаат на грижата за децата и сите ги убедуваат дека поради нив е подобро да бидат во што подобри односи – тврди изворот.

Популарно