Саша Поповиќ од многумина направи ѕвезди, но не и од својата жена

Саша Поповиќ како директор на Гранд направи кариера на многумина и од нив направи успешни, големи и богати ѕвезди, но не и од својата сопруга Сузана Јовановиќ со која долго е во брак.

Тие се заедно две децении и имаат 18-годишна ќерка, а Сузана има и син кој Саша го има прифатено како свој.

Кога стапија во брак Сузана пееше, но брзо стави точка на кариерата. Таа конечно се огласи на таа тема:

– Има многу активни пејачи, јас престанав активно да пејам и си се посветив на семејството. Кога се роди ќерка ни по бомбаррдирањето, сакав да ја земам улогата на мајка, така и сторив. Никогаш не зажалив, рече таа и ја затвори устата на сите кои за ова прашање го обвинуваа Саша.

(ФОТО) Брена доби снаа! Александра Пријовиќ кажа ,,ДА”

После повеќе од две години врска, Филип Живојиновиќ ја вери Александра Пријовиќ! Филип испланирал се внимателно, па сочекал да стигнат во Америка каде целосно ќе се посветат еден на друг и каде нема да има премногу гужби и притисок.

Александра го изговори судбоносното „Да“, во Мајами, а на нејзината десна рака блеснал огромен дијамант.

 

I said YES! 💍💘🥂 @carpediem_fbz

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

Како што пренесуваат медиумите, Филип за прстенот искеширал околу 20.000 евра, купен е во престижната јувелирница, а веста за веридбата ги шокираше и нивните најблиски луѓе.

Инаку, Александра и Филип ќе се венчаат оваа година, а свадбата ќе биде организирана во Белград, за да сите нивни блиски би можеле да присуствуваат на нивниот најрадосен ден.

 

NY😍

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

 

Miami💕🥂

A post shared by Aleksandra Prijovic (@aleksandraprijovic) on

ФОТО: Од грдо пајче до лебед - погледнете како изгледала Ана некогаш

Пејачката Ана Кокиќ денес важи за една прекрасна жена. Таа може гордо да се пофали со убавите црти на лицето и одличниот изглед.

Таа успева да избалансира меѓу семејството и кариерата и додека нижи професионални успеси, истовремено е грижлива мајка и посветена сопруга.

Дополнително на сето ова има време да се дотера и среди до изглед за чиста 10-ка.

35-годишната пејачка е на естрадата скоро две децении. Публиката ја помни во друго издание.

Со сигурност може да кажеме, Ана никогаш не изгледала подобро од денес.

Популарно