(ФОТО) НИВНАТА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА Е БАЈКА: Која е идната сопруга на Меси

Фудбалерот и таа се познаваат уште како деца. Поточно тие се запознале во нивното родно место Росарио, кога таа имала пет, а тој само шест години.

Романтична приказна се крие зад љубовта помеѓу Лајонел Меси и неговата долгогодишна девојка Антонела. Откако во јавноста протече веста дека тој ќе се жени, почнаа да се шират различни вести и новости околу нивната љубовна врска. Која е всушност таа?

Освен што знаеме дека е преубава девојка, Антонела Рокузо му е веќе осум години девојка на Меси. Зад нивната љубовна приказна се крие вистинска бајка. Фудбалерот и таа се познаваат уште како деца. Поточно тие се запознале во нивното родно место Росарио, кога таа имала пет, а тој само шест години.

@bellavistabcn 🍴🍹 😍

A photo posted by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Официјално врската ја започнале во 2008 година.

Антонела инаку е роднина на пријател на Меси, родена е на 26 февруари 1988 година и студира нутриционизам. Од едно долгогодишно пријателство на крајот се родила љубов.

🔙

A photo posted by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Ескалира во соблекувалната на Реал: Рамос и Роналдо во „војна“!?

Шпанските медиуми скоро секоја недела пишуваат барем за еден конфликт помеѓу ѕвездите на Реал Мадрид, а денешното издание на „Марка“ пренесува вести кои сигурно ќе ги загржат фановите на „кралевите“.

Според „Марка“ капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос и главната ѕвезда на тимот на Кристиано Роналдо не се во најдобри односи.

По поразот на Реал од Тотенхем пред две недели, Роналдо пред новинарите изјави дека проблемот е во тоа што Реал минатото лето се откажа од искусни фудбалери како (Џејмс, Пепе, Мората). Рамос преку медиумите му одговори дека Реал на почетокот на сезоната освоил два суперкупа и без тие играчи.

„Марка“ додава дека Роналдо останал осамен во соблекувалната после заминувањето на неговите сонародници Пепе и Коентрао, додека Рамос ужива поголем углед и авторитет кај младите фудбалери, помеѓу кои се и Шпанците.

Покрај ова се потсетува дека и Рамос неодамна отворено го повика Нејмар во Реал, а Бразилецот и тоа како би загрозил статусот на ѕвезда на Португалецот.

На прашањето дали Роналдо ќе го напушти Реал, Рамос одговори: „Прашајте го него, јас не знам ништо“.

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Одмазда откако Хрватска ја исфрли Грција? Грчките медиуми му монтираа афера на Модриќ со нивна манекенка

После исфрлувањето на Грците, репрезентативците на Хрватска отидоа малку да ја прослават големата победа. Но, грчките таблоиди од тоа направија циркус кој на својот Фејсбук, го објасни поранешниот репрезентативец на Хрватска, Гордон Шилденфелд.

Хрватска во неделата го потврди заминувањето на Светското првенство со нерешениот резултат во Пиреја, откако на Максимир во Загреб победија со 4:1 три дена порано. Грците заслужено испаднаа и сега избраниците на хрватскиот селектро Далиќ одат заслужено за Русија на лето 2018 година.

После неделниот натпревар дел од репрезентацијата се вратил во Хрватска, а некои останале во Атина да го прослават успехот. Хрватските фудбалери имаат долга традиција на играње во грчките клубови, па така актуелните репрезентативци биле дочека од поранешните.

Данијел Прањиќ, Младен Петриќ и Гордон Шилденфелд организирале излегување со Лука Модриќ, Иван Перишиќ и Шиме Вршаљко.

Неверојатно, но грчките медиуми да напишат за афера на хрватскиот капитен Лука Модриќ и тамошната манекенка Риа Цига.

Тоа го натера Шилденфелд преку Фејсбук да ја објасни ситуацијата.

-Ги пречекавме нашите пријатели и секако, како што веќе со години сме врзани со Атина, познаваме и некои луѓе. Така и организиравме посета на еден клуб, во кој свиреше една од најголемите грчи музички ѕвезди, Никос Вертис. Резервиравме маса, бевме таму некои саат време и потоа отидовме понатаму. Но, она што е најважното, покрај седеше мојата сопруга Кристина Марселоу, а не Риа Цига, инаку пријателка на мојата сопруга и грчка манекенка. Таа дури и не беше во овој клуѕб, напиша поранешниот стопер на Хрватска и додаде:

-Срамота е што и направија на Риа. Вистина е, ставија нејзина фотографија покрај нашиот Лука, но во текстот тргнаа да плукаат. Лука не го споменуваат во текстот, но доволно беше да стават негова фотографија. Навистина незгодно, па морав да реагирам. Медиумите во Грција, секако не сите, ги сакаат таквите ситуации. Кога ќе им дојде ѕвезда, а тоа дефинитивно Лука Модриќ е, сакат да измислат скандал.

 

#summer is back🌞

A post shared by Ria Tsiga (@riatsiga) on

 

Missing those sunny days..

A post shared by Ria Tsiga (@riatsiga) on

 

I m in love with my new #shoes @i_love_shoes_com [email protected] thank you for my styling👏🏻👏🏻

A post shared by Ria Tsiga (@riatsiga) on

 

#monemvasia #kinsterna#luxuryhotels #beautifulhotels #beautifuldestinations

A post shared by Ria Tsiga (@riatsiga) on

 

#beautifulhotels #beautifuldestinations #Greece#oporacountryliving #luxury#calmness

A post shared by Ria Tsiga (@riatsiga) on

Славната спортистка призна дека била жртва на нејзиниот татко, најновите детали за насилството се морбидни

Јелена Докиќ,  тенисерката со српско потекло која имаше највисок пласман како четвртопласирана тенисерка на ВТА листата, по потресното откривање за јавноста во врска со малтретирањето од страна на  нејзиниот татко, таа обелодени уште една разочарувачка информација.

Тоа што таа го преживувала од нејзиниот татко е надвор од сите нормалности на родителството.

И покрај тоа што на 17 години ја малтретирал, ја тепал, фрлал со се што ќе му дојде при рака, ја кубел за косата, тоа за насилникот не било доволно.

Сега се објавени и најшокантните информации. Во полуфиналето на Вимблдон, по поразот од Линдзи Девенпорт, татко и влегол во соблекувалната и почнал да ја навредува, да ја клоца и шутира. Рекол да не се враќа во хотелот, во кој било сместено целото семејство зошто “лошо ќе помине“. На крај, таа преплашена морала да спие во соблекувалната на Вимблдон, но благодарение на тоа што некој од менаџерите на тенисерите стапиле во контакт со нејзиниот менаџер, тој дошол и ја однесол во хотел.

Популарно