ФОТО: Откриена најголемата тајна за Мерлин Монро

Фотографии на бремената Мерилин Монро, кои никогаш не се видени, биле продадени минатата година. Блиската пријателка на Мерилин, Фрида Хал, ги криела фотографиите до нејзината смрт во 2014 година, а пред тоа ја открила приказната која се крие зад нив.

„Фрида беше многу горда што ги има тие фотографии. Раскажа дека се снимени во летото 1960 година, кога актерката била во брак со Артур Милер. Морала да ја крие бременоста, зашто тој не бил татко на детето. Тогаш Мерилин се гледала со францускиот актер Ив Монтан“, рекол сосед на Фрида.

Набрзо потоа, Монро имала спонтан абортус. Таа очајнички сакала да стане мајка, но никогаш не успеала во тоа. Фрида открила дека актерката имала проблеми со јајчниците, па поради тоа тешко зачнала. Пред тоа, изгубила три деца.

Купувачот на овие фотографии издвоил само 2.240 долари, зашто никој не бил свесен за нивната вредност.

Тагувала со години-една од најубавите српски актерки зад насмевката крие голема болка

Додека младите актерки изигруваат ѕвезди, таа не мора тоа да го прави.Таа е ѕвезда и една од најубавите и најдобри актерки. Тања Бошковиќ е отмена и убава и во 65 година зрачи, а единствено нешто што во животот не знаела е да се омажи.

-Се вљубував многу, но немав среќа. Бог не ми даде талент да направам врски, умеев само да бидам пријател. Друго, имав пример од своите родители и ништо помалку од тоа не ми беше доволно- раскажала Тања и се присетила кога во еден момент, Богдан Тирнаниќ и рекол:Половина Белград е заљубен во тебе, а ти седиш и плетеш!

-Некогаш многу страдав што момчињата ме остваа брзо, без објаснување.Мислев дека сум досадна и најлоша на свет и дека никој не ме сака. Всушност не ме сакаа онака како што очекував, безусловно и до крај на животот-вели Тања која страда само по едно.

-Мене ми е жал што не успеав да се омажам. Едноставно Господ не ми го даде тој подарок, но ми даде други подароци. На тоа бескрајно сум благодарна. Но ова не умеев да го направам-била искрена Тања.

(ВИДЕО) Ова е најголемата "љубов" на Појраз од Мојот син

Видеата кои ги објави познатиот актер Илкер Калели или Појраз од Мојот Син, хит серијата на Сител, ќе ги гледате без здив. По глумата најголема љубов му е токму нуркањето.

 

Subconscious. / Bilinçaltı. M: Nicolas Jaar - Killing time

A post shared by ilker kaleli (@ilkerkaleli) on

 

Souls of the under. M: Nicolas Jaar - Space is only noise you can see

A post shared by ilker kaleli (@ilkerkaleli) on

(ФОТО) Кериман од „Парампарче“ го покажа задникот во бикини!

Најдуховитиот лик од турската хит-драма „Парампарче“, актерката Нурсел Косе или попозната како Кериман, може да застане рамо до рамо до своите помлади колешки кога станува збор за физичката форма.

За разлика од повеќето колеги кои избраа подалечни дестинации за летување, Кериман остана во Турција каде што се релаксира покрај море и базен заедно со големо друштво. Темпераментната актерка не пропушта да го полни својот профил на „Инстаграм“ со нови фотографии, меѓу кои се најде и таква каде што позира во бикини, но под наметката го откри само задникот.

Тоа беше сосема доволно да се види дека е навистина згодна во костим за капење, иако е во петтата деценија од животот.

„Парампарче“ финализира со снимање пред неколку месеци, а дали Нурсел ќе се впушти во некоја нова интересна улога, останува да видиме.

Популарно