ФОТО: Ова е ноиот „Ѕвер“ на Кристијано Роналдо

Најдобриот фубалер за 2016 година, Кристијано Роналдо, пред нколку минути се пофали со својот нов мерцедес бенц.

Голгетерот на Реал Мадрид, на својот Фејсбук профил напиша:

- Ова е мојот нов ѕвер.

ТРАНСПАРЕНТ НА ГОДИНАТА: Златан, остани и жена ми ќе биде твоја

Навивачите на Манчестер јунајтед беа пресреќни после победата над Ајакс во финалето од Лигата на Европа, а некои од нив беа толку расположени што поставија и одредени транспаренти.

Еден од нив беше директно наменет до Златан Ибрахимовиќ, кој уште не знае дали ќе остане и следната сезона во редовите на „ѓаволите“. Како што стојат работите, во моментов е неизвесно што ќе се случува со Ибра, а тој поткривнуваше за време на прославата на триумфот.

Сепак, откако го забележа транспарентот кој беше директно наменет за него и имаше интересна содржина: „Златан, остани во Манчестер и жена ми ќе биде твоја“, дојде во близина и им позираше на фоторепортерите.

(ФОТО/ВИДЕО) ТРАНСПАРЕНТ НА ГОДИНАТА: Златан, остани и жена ми ќе биде твоја

Навивачите на Манчестер јунајтед беа пресреќни после победата над Ајакс во финалето од Лигата на Европа, а некои од нив беа толку расположени што поставија и одредени транспаренти.

Еден од нив беше директно наменет до Златан Ибрахимовиќ, кој уште не знае дали ќе остане и следната сезона во редовите на „ѓаволите“. Како што стојат работите, во моментов е неизвесно што ќе се случува со Ибра, а тој поткривнуваше за време на прославата на триумфот.

Сепак, откако го забележа транспарентот кој беше директно наменет за него и имаше интересна содржина: „Златан, остани во Манчестер и жена ми ќе биде твоја“, дојде во близина и им позираше на фоторепортерите.

 
 
 

(ВИДЕО) Тоа го може само Златан: Погледнете како дојде Ибра да го гледа финалето

Поради повредата на менискусот ќе паузира најмалку до октомври кога ќе наполни 36 години. Многумина заради повредата веќе го пратија во пензија, но Златан е таков каков што е, многу брзо ги демантираше гласините.

Во финалето на Европа лигата силите ги одмерија Ајакс и Манчестер Јунајтед, клубовите од младоста, односно фудбалската старост на Златан Ибрахимовиќ. За жал на сите неутрални гледачи, а на општо воодушевување на фановите на Ајакс, Ибра поради повреда не играше во финалето.

Но, Швеѓанецот никако не сакаше да го пропушти финалето во својата родна Шведска. На Френдс Арената пристигна со стил.

Поради повредата на менискусот ќе паузира најмалку до октомври кога ќе наполни 36 години. Многумина заради повредата веќе го пратија во пензија, но Златан е таков каков што е, многу брзо ги демантираше гласините и кажа дека набрзо ќе врати на терените.

А како и не би се вратил, се чини колку е постар толку е подобар. Оваа сезона беше убедливо најдобар играч на Јунајтед. Постигна 28 голови и 10 асистенции пред повредата.

Популарно