(ФОТО) Погледнете ја супер- јахтата на која се одмара Синди Крафорд

Најпознатиот светски супермодел на сите времиња Синди Крафорд и во 51 година буди неверојатно внимание каде и да се појави.

Празничните денови таа ги помина со семејството на карипскиот остров Свети Барт.

Сопругот Rande Gerber, синот Presley (17) и ќерка Kaia (15) уживаа во локалните забави дружејќи се со Џон Бон Џови.

Потоа се вратиле на јахтата кај својот пријател мултимилионерот Steve Wynn. Неговата 215 милиони долари вредна јахта Aquarius долга е 98 метри, има 15 кабини а за неа се грижи екипаж од 30 луѓе.

ФОТО: Вака изгледа Мелита без грам шминка

Иако веќе не се занимава со јавна професија, Мелита и понатаму сака да го привлече внманието. 

Затоа редовно објавува фотки на социјалите мрежи каде секогаш е нашминкана и дотерана.

Овојпат таа ги изненади своите фанови и објави фотографија од себе си во теретана, во спортска облека и без шминка.

Еве како Мелите изгледа и во вакво издание:

ФОТО: Ријана се здебели до непрепознавање

Светски популарните жени тежнеат својот изглед да го доведат до совршенство. Постојани тренинзи, третмани во салони за убавина, фотошоп при фотографии, а некои и хируршки зафати. 

Ријана нема пластика, но по се изгледа заборавила да ја посети теретаната подолго. Тука ни фотошоп не помага.

 

A post shared by Rihanna (@rihannasun) on

 

A post shared by Rihanna (@rihannasun) on

 

A post shared by Rihanna (@rihannasun) on

(ФОТО/ВИДЕО) Кендал го покажала задникот и фановите ја нападнале: "Си го зголемила"

Во последно време во кланот Кардашијан-Џенер најмногу се зборува за Ким, Клои и Кајли, поради гласините за бременост. Манекенката Кендал одлучила да привлече и малку внимание на себе.

21-годишната Кендал Џенер објавила провокативна фотографија на Инстаграм на која позира во тренди црвен "baywatch" костим за капење. Манекенката ја потегнала едната страна од костимот и го покажала задникот, а лицето не го покажала. 

Додека нејзините сестри Клои и Кајли се во центарот на вниманието поради гласините за бременоста, и Ким која признала дека чека принова со помош на сурогат мајка, Кендал останала "на страна". 

Но, на своите профили на социјалните мрежи и натаму објавува провокативни и секси фотографии, кои ги развеселуваат нејзините бројни фанови. 

Сепак, некои од фанвоите се убедени дека Кендал, по примерот на своите сестри, го зголемила задникот. 

"Дали го среди на Фотошоп или го зголеми", ја прашале фановите кои заклучиле дека нејзиното тело е сосема поразлично на Инстаграм отколку во живо. 

Нејзината полусестра Клои исто така ја обвинуваат дека го "преработува" телото пред да објави фотографија на Инстаграм, а неодамна била и фатена во тоа "злосторство". 

Клои до толку ја стеснила својата половина што ги избришала прстите на своето момче Тристан Томпсон. 

Популарно