(ФОТО) Полицајците Петар и Слободан спречија жена да се фрли од мост

Вистинска драма се одвивала викендов во Србија, кога жена се обидела да си го одзеде животот со скок од мост. За среќа, полицајците Петар Бубало (29) и неговиот колега, 23-гоишниот Слободан Бутуровиќ со натчовечки напори и голема пожртвуваност спречиле да дојде до трагедија.

Кога дента тргнале во патрола, не ни насетувале со што ќе се соочат. Тие ја виделе постарата госпоѓа како стои на мост, свртена со грбот кон водата. Велат им се заледила крвта во вените.

- Отидовме во патрола и ја видовме постарата жена како сака да се самоубие. Немавме дилема што да правиме, веднаш реагиравме. Зборувавме со часови со неа, викнавме екипи и Брза помош, велат полицајците-херои.

Доека жената се жалела дека има семејни проблеми и дека не вреди да живее, тие полека при разговорот и се приближувале и кога дошле на метар од неа ја зграбиле за рамениците за да не падне ако во тој момент на шок ја пушти оградата.

Тие ја спасиле несреќната жена која веднаш била однесена во болница.

Браво за младите, пожртвувани полицајци кои се херои!

„Сега ќе видиш што е пекол“: Убиецот на Анѓелина префрлен во најсуровиот затвор во Србија

Потврдена му е канзата од 40 години затвор на Владица Рајковиќ, кој пред една година ја силуваше, па ја уби тригодишната Ангелина од српското село Вратарница. Деновиве беше префрлен на одлежување на затворската казна во пожаревскиот затвор „Забела“, а затворениците во најсуровиот затвор во Србија му посакале „добредојде“.

Извор од затворот за Информер вели дека прво ќе биде сместен во подготвителен оддел, а потоа ќе биде префрлен во ќелија со еден затвореник, а не во групна соба, зашто поради злосторството што го направил, лесно може да стане жртва на другите затвреници.

Кога се расчуло во затворот дека доаѓа, затворениците гневни пцуеле и викале дека допрва ќе види што е пекол.

Драгана Миркович обелодени за Цеца: Не бевме во добри однос, а таа ми се јави на телефон и ми кажа...

По сите шпекулации и зборувања за односот на двете диви, Драгана Миркович реше да им стави крај.
И јас и таа никогаш не бевме во добри односи од едноставна причина, многу сме различни. Животот ни е потполно различен, пријателите, околината, изјави Драгана и потенцираше дека Цеца и се јавила да и ја пофали телевизијата.


Кога Цеца беше забранета на Пинк, обрати внимание на мојата телевизија, па забележала колку колегите и колешките се застапени кај мене. Јас не сум суетна и моите колеги се многу повеќе почитувани од јас самата на ДМ САТ. Тогаш ми се јави Цеца и ми рече: Драгана морам да ти честитам, секоја чест. Без никаква суета си ја работиш работата. Тогаш почнавме да зборуваме и да се слушаме на телефон, додаде Мирковиќ.

ФОТО: Неда Украден го прослави 67от роденден во секси костим за капење

Балканската ѕвезда својот роденден  го прослави каков што и е и стилот, софистицирано и убаво.
Неда Украден, денеска, 16 август, го прослави 67. роденден, а славењето го почна на малиот ексклузивен остров Корчула, каде што пејачката во моментот ужива.

„Домаќините од Оребиќ кај што гостував претходната ноќ приредија вистинска роденденска забава, всушност, неколку часа порано!“, изјави пејачката.

„Не е важно колку години имате во животот, туку колку живот имате во годините!“, заклучи Неда, која на овој значаен ден за неа позира во костим за капење и повторно покажа дека годините не ѝ можат ништо.
 

Популарно