ФОТО: Првиот бремен маж во Велика Британија

Хајден Крос од Британија веќе три години живее како маж, но бил роден како девојче.

Тој пред да оди на операција за промена на полот се решил да има дете.

Донорот за сперма го нашол на интернет. Најпрво поднел барање до Национална здравствена служба за да дознае дали неговите јајце-клетки можат да се замрзнат пред да се подложи на операцијата на целосна промена на полот, но неговото барање било одбиено.

„Да се носи дете во утробата е нешто што се поврзува со жените и е во спротивност со чувствата во моето тело. Сакав дете сега за да можам да го променам полот пред да остарам. Ќе го воспитувам детето во опкружување во кое транссексуалноста не е ништо необично па верувам дека тоа нема да биде проблем“ - изјавил Хајден.

Веднаш по породувањето, хируршки ќе му бидат отстранети дојките и јајчниците.

Дневен хороскоп

Овен 

Некои од вас ќе бараат дополнителни објаснувања. Од долгите врски ќе се појави потреба за искрен разговор на чуствителни теми во кои потешко остварувате компромиси. Но љубов нема да ви недостасува. Партнерот ќе ве поттикне на планирање на иднината на вашата врска.

Бик

Ќе морате да превземете нешто посериозно, да се организирате како самите така и со своите соработници. Љубовниот живот може да биде центар на вашите интереси.

Близнаци

Идеална доза на оптимизам денеска ќе ви биде неопходна. Навистина ќе имате причина да се сожалувате себе си, но не бидете патетични и не ја малтретирајте околината, зборувајќи дека многу работите и дека немате време за себе.

Рак

Денеска очекувајте стресови. Поголемиот дел од настаните е поврзан со некоја личност од вашата непосредна околина, па најдобро би било што повеќе време да поминете сами. Не се потпирајте на никого и не се доверувајте.

Лав

Оние претставници на кои работата им дозволува тимско работење ќе бидат критички расположени кон своите соработници, а за тоа ќе имаат причина бидејќи нивната енергија и концентрација е далеку поголема отколку на колегите. Љубовните врски не се стабилни, а можно е да дојде и до разделба.

Девица

Не треба да имате доверба во сите колеги, постојат онакви кои не ви мислат најдобро. Во љубовта ве очекува хармоничен ден со доста разбирање и љубов од страна на вашиот партнер. Работната сфера денска во секој случај ќе биде ваша светла точка.

Вага

Ќе почуствувате големи ограничувања на работното место. За жал ви претстојат проблеми поради некоја работа од минатото, а исто така и некои законски одговорности. Но ќе имате време за аргументирана одбрана на вашите постапки.

Скорпија

Имате добри пријатели и сигурно не сакате да ги изгубите. Секако дека имате многу работи и обврски, но и пријателството е нешто за што треба да одвоите време. Поканете ги во вашиот дом, приредете им изненадување и покажете им дека ви значат.

Стрелец

Ова не е добар ден за да започнете со поголеми работи, но не треба да се плашите и од поголеми неуспеси затоа што секогаш неможе да биде се во најдобар ред. Прифатете ги поразите и настојувајте да извлечете голема поука од нив.

Јарец

Ќе бидете емотивно нестабилни, што најповеќе ќе се одрази на вашиот приватен живот, но и доста негативно ќе делува и врз вашите работни задачи. Опасноста да влезете во кавги со околината е многу голема.

Водолија

Многу сте сериозни и тоа кон се и сешто. Средината не може да го разбере вашиот перфекционизам и настојување да одберете потешка варијанта. Доколку некој добронамерно ви укажува на направените грешки, вие многу се лутите и нервирате.

Риби

Ќе имате доволно енергија и елан за да можете да ги решите сите проблеми на кои ќе наидете. На работен план ве очекува експанзија како и подршка од претпоставените, а исто така и со финансиската страна ќе бидете задоволни.

(ВИДЕО) Карлеуша ја имитира Ана Бекута во „Ѕвездите на Гранд“

Настапот на една од натпреварувачките во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ ја испровоцирало Јелена Карлеуша да запее ѝ да покаже како пее Ана Бекута. Сакајќи да ѝ одржи лекција, таа ја имитирала својата колешка од жирито, а Бекута ја прифатила имитацијата со насмевка. За ситуацијата да биде уште поинтересна, и Аца Лукас решил да се приклучи на имитациите.

(ФОТО) Не изгледа веќе вака, Тања Савиќ потполно го промени својот изглед, велат дека е иста Ким Кардашијан!

Тања Савиќ ги изненади сите на социјалните мрежи со новата фотографија, односно новиот имиџ кој поголем дел ги потсетува на Ким Кардашијан.

Тања има потполно рамна коса, изменета фризура, а со овие промени предизвикала позитивни реакции и многу воодушевувања.

Меѓу коментарите имало и такви кои велат дека е поубава од Ким Кардашијан, а вие проценете дали тоа е навистина така.

Популарно