ФОТО: Се искачија на врвот на ракометна Европа, па се сликаа голи

Објавено на 19 мај 2016, 22:30

СПОДЕЛИ:

Untitled

Екипата на Холстебро, која го освои ЕХФ Купот со сите ракометарки кои дојдоа до историскиот успех го претстави пехарот на свој начин. Имено сите ракометарки позираа голи со пехарот како „шлаг на тортата“. Само што во овој случај никој не гледаше во пехарот.

holstebro1

СПОДЕЛИ: