(ФОТО) Се ожени Саваш, ова е неговата сопруга

Водечкиот турски актер Мурат Јилдирим неодамна во Истанбул го кажа своето судбоносно „да”. Ова за него е второ стапнување пред олтарот, а неговата нова избраничка е убавата актерка Имане ел Бани.

Мурат, којшто важи за најплатен, најпопуларен и според многу дами и најубав актер во Турција, стана популарен токму благодарение на турските сапуници. Тој во 2014-та година се разведе од својата прва сопруга, актерката Бурчин Терзиоглу, после шест години навидум хармоничен брак.

Со тој чекор Мурат ја изненади публиката, а потоа на љубовта сепак реши да ѝ даде и втора шанса. И тоа каква!

Се сеќавате ли на Росалинда - денес има 45 години

Мексиканската катерка Талија, пејачка и текстописец, ја запознавме во 1999 година во латиноамериканската серија „Росалинда“ каде ја играше главната улога.

Убавата Мексиканка и денес изгледа преубао.

Талија која има 45 години се наоѓа на листата на 25 најзначајни мексикански музичари о историјата, како и на листата на највлијателни мексикански ѕвезди во последните неколку децении.

Магазинот „Пипл“ ја прогласи за наубава ѕвезда на шпанското подрачје. На таа листа зад себе ги остави Селма Хаек, Глорија Естефан и Пенелопе Круз.

Ако се прашувавте на кој е толку убава, погледнете ја фотографијата од нејзината мајка и ќе ви биде јасно.

(ВИДЕО) Плач по улиците - трубачи го следат Ѓоша до вечниот дом, свират мелодија која го крши срцето

Актерот Богољуб Митиќ Ѓоша кој почина вчера утрината, денеска ќе биде закопан во родното место во семејниот гроб, покрај татко му Стојан.

Во поворката која го испраќа до вечниот дом има и лимен оркестар кој свири Посмртен марш, а тагата на лицата на сограѓаните не може да се сокрие. Околу 3.000 луѓе присуствуваат во оддавањето на последната почит на познатиот актер.

Популарно