ФОТО: Секоја чест - Боки13 уште еднаш ја докажа својата хуманост

Боки Јовановски или попознат како Боки13 повторно ја докажа својата хумана страна на дело.

Имено тој од пред некој ден на својот Фејсбук профил објави статус во кој бара од пријателите да му помогнат да го најде 68 годишниот бездомникот Свето за кој слушнал на телевизија, бидејќи сака да му помогне.

Боки изјави: „Јас одлучив да се погрижам за господин Стево, да има пристоен живот, да се вдоми во топол дом, да има храна и да го продолжи својот достоинствен живот“.

По неколку часови со помош на фејсбук пријателите Боки13 успеа да го најде Свето.

Веднаш потоа среќен дека успешно ја заврши својата хумана мисија напиша: „Насмени лица, се радуваме од срце. Од овој ладен подрум, чичко Стево ќе го однесеме да преспие на топло, а потоа ќе го вселиме во топол стан каде без да гладува и мрзне ќе го продолжи својот живот“.

ФОТО: Погледнете каде живее Драган Стојковиќ Босанац

Композиторот Драган Стојковиќ Босанац ги отвори вратите од својот дом, каде што живее со неговата сопруга и ќерката Александра Стојковиќ.

Семејството најчесто заедничките моменти ги поминува во дневната соба, Босанац лежи на каучот, а ќерката седи на дрвена столица.

Погледнете како изгледа неговиот дом:

ВИДЕО: Дара Бубамара пред силиконите и пластичните операции

Позната е по едно од најраскошните деколтеа на српската естрада.  Дара Бубамара, денес важи за една од најпопуларните пејачки на српската естрада а нејзиниот прв настап бил кога имала само 13 години.

Со руса коса и силикони, Дара денес изгледа потполно поинаку од симпатичното девојче кое беше на 13 години.

Еве како изгледала:

ФОТО: Го сакаа сите девојки во СФРЈ, а Бајага добил корпа од сегашната сопруга

Момчило Бајагиќ, познатиот фронтмен на групата „Бајага и Инструктори“ откри како ја запознал својата сопруга.

-Ема живееше во Земун, а се запознавме во автобус, се сеќава Бајага и продолжува.

-Во автобус прв пат ја прашав дали би сакала да излезе со мене во недела, а таа ми кажа дека во недела не излегува. Мене тоа ми беше како да ме олади, зошто кој не излегува во недела? Ема можеби излегувала во сабота, од каде да знам. Јас тогаш не поставив никакво дополнително прашање, ми беше незгодно. Дури после неколку месеци почнавме нешто, вели тој.

Како што самиот признава, Бајага сите љубовни песни и ги посветил на Емилија. Тој пред неколку години зборуваше дали некогаш бил во искушение.

-Врската како врска никогаш не беше во искушение, но на Еми секако не и било лесно. Кога си јавна личност, секакви работи за тебе се појавуваат во медиумите. Ема тоа стварно добро го поднесе, посебно тие првите години од нашето забавување. Се сеќавам дека едно лето отидовме на една далечна плажа да бидеме сами. Меѓутоа, наеднаш се појавија пет луѓе кои седеа и гледаа во нас. Тоа можеби им беше интересно. Мене најглупа фора ми беше да зборувам дека немам девојка за девојките да ме бркаат. Луѓето те сакаат поради музиката. Да не правев добри песни, немаше да ме сакаат.

Популарно