(ФОТО) Серена Вилијамс ги шокираше фановите на Вимблдон со брадавиците!

profimedia

Најдобрата тенисерка на светот Серена Вилијамс ги шокирашe гледачите на Вимблдон, откако на теренот се појави во фустан која ги открива градите.

Американската тенисерка за мечот против Анастасија Пављученкова облече речиси проѕирен фустан. Гледачите кои го следеа нејзиниот меч беа исклучително изненадени од стајлингот на тенисерката, наведувајќи дека им било непријатно.

„Дали треба да се жалам што гледав во градите на Серена во текот на мечот?“, гласел еден од коментарите на социјалните мрежи, додека друг корисник истакнал дека телевизиите би требало да издадат соопштение до гледачите, дека ќе бидат изложени на голотија.

Од друга страна, бројни гледачи ја критикувале компанијата која го изработила спортскиот фустан на Серена, бидејќи не бил доволно дебел за да скрие сè што треба.

- Тенисерките сами одбираат што ќе носат на теренот и на тоа организаторите не можат да влијаат. Тие оваа година одбраа провокативни фустани и поради тоа останавме шокирани - рекол еден од организаторите на турнирот кој сакал да остане анонимен.

profimedia-0

profimedia-0293318984_1000x0

(ВИДЕО) Говедо главна “фудбалска ѕвезда“ во Бугарија . Коментаторот ќе ве насмее до солзи

Балканскиот фудбал често знае да не изненади со несекојдневни ситуации, но ова што се случи на пријателскиот натпревар меѓу Ботев Пловдив и кипарскиот АЕЛ Лимасоле навистина преседан.

Имено, во 29-та минута од натпреварот на теренот влезе бик, кој за момент го прекина натпреварот и предизвика еуфорија кај гледачите.

Нестор станува најскап Македонец

Македонија за ден-два, веројатно, ќе го добие својот најскап фудбалер и спортист воошто во својата историја. А тоа е Илија Несторовски, нашиот репрезнетативен шпиц и „бомбардер“ на тимот од Сицилија, за кого Фиорентина е подготвена да му плати на Палермо сума од цели 8.000.000 евра, пренесува Македонски спорт.

Пред Пандев, Панчев...

Ако се остварат овие најави, а се на добар пат да се остварат, тогаш Илија Несторовски ќе се најде на листата пред Горан Пандев и пред Дарко Панчев.

Да потсетиме дека кога премина Пандев од Интер во Наполи, наполитанците исплатија сума од цели 7 милиони евра за обесштетување. Додека Интер, за услугите на Панчев, ѝ плати на Ц. звезда 10 милиони марки или 5 милиони евра во далечната 1992 година.

Тоа се тие суми што ѝ се познати на јавноста. Да не зборуваме за останатите спортисти, пред сѐ за кошаркарите и за ракометарите, кои можат само да сонуваат да дојдат до овие суми, односно некои клубови да платат толкави пари за отшетата.

ВИДЕО: Бик упадна на терен на сред натпревар

Пријателски подготвителен меч меѓу екипата Ботев и АЕЛ од Лимасол во близина на Софија беше прекинат од многу необични причини – бик влезе во теренот и полека се прошета по него.
Освен бикот, на теренот подоцна се најде и куче, а од аголот „демнеја“ овци и свињи.

Интересен беше и освртот на бугарскиот ТВ коментатор на оваа појава кој рече дека „тоа го има само во Бугарија“, но многумина на социјалните мрежи искоментираа дека „тоа го има само на Балканот“.

Популарно