(ФОТО) Серена Вилијамс ги шокираше фановите на Вимблдон со брадавиците!

profimedia

Најдобрата тенисерка на светот Серена Вилијамс ги шокирашe гледачите на Вимблдон, откако на теренот се појави во фустан која ги открива градите.

Американската тенисерка за мечот против Анастасија Пављученкова облече речиси проѕирен фустан. Гледачите кои го следеа нејзиниот меч беа исклучително изненадени од стајлингот на тенисерката, наведувајќи дека им било непријатно.

„Дали треба да се жалам што гледав во градите на Серена во текот на мечот?“, гласел еден од коментарите на социјалните мрежи, додека друг корисник истакнал дека телевизиите би требало да издадат соопштение до гледачите, дека ќе бидат изложени на голотија.

Од друга страна, бројни гледачи ја критикувале компанијата која го изработила спортскиот фустан на Серена, бидејќи не бил доволно дебел за да скрие сè што треба.

- Тенисерките сами одбираат што ќе носат на теренот и на тоа организаторите не можат да влијаат. Тие оваа година одбраа провокативни фустани и поради тоа останавме шокирани - рекол еден од организаторите на турнирот кој сакал да остане анонимен.

profimedia-0

profimedia-0293318984_1000x0

(ВИДЕО) Хаос во Нови Сад: Општа тепачка меѓу Срби и Црногорци

ММА бормабата во Нови Сад меѓу Васа Бакочевиќ од Црна Гора и Стефан Ѕвер од Србија, неславно заврши. Најпрво, борбата заврши со нокаут на кој претходеше подлизнување на рингот на Србинот, што Црногорецот го искористи. Виновни за тоа се организаорите, бидејќи рингот не бил добро составен.

Откако мечот заврши, во рингот влетаа сите од двата тима и започна масовна тепачка.

ФОТО: Гостиварец ги погоди точните резултати на Реал - Барса и Лион - Монако!

Среќата има голема улога при играњето на спортска прогноза, но сепак треба знаење. Овој гостиварец вчера ги имал и двете во комбинација. Единствено за што може да жали и малата уплата, па добивката да биде многу повисока.

ВИДЕО: Знаме на „Голема Албанија“ се вееше на Чаир

Вардар славеше 0:2 на гости против Шкупи во 28. коло од македонското првенство, победа со која е се поблиску до новата шампионска титула. Но, мирната атмосфера од натпреварот на стадионот во Чаир се извалка со дрон на кој беше закачено знаме на голема Албанија.

На дерби-натпреварот меѓу екипите на Шкупи и Вардар, се случи провокација, слична како на натпреварот меѓу Србија и Албанија. Над стадионот „Чаир“ се појави знаме на Голема Албанија, управувано на дрон. Но, „управувачот“ немаше среќа да се радува многу на знамето, затоа што истото за брзо време - се закачи на дрво!

Популарно