ФОТО: Серена Вилијамс го покажа огромниот задник во танга

Американската тенисерка Серена Вилијамс каде и да се појави предизвика бура од позитивни реакции, а овој пат тоа е пред се поради костимиот за капење каде го презентираше својот затегнат задник пред присутните капачи.

431474-serena-go-pokazha-zategnatoto-gaze-foto

Серена знае како најдобро може да го прикаже својот задник, па очигледно дека направила одличен избор на својот костим за капење.

431481-serena-go-pokazha-zategnatoto-gaze-foto 431480-serena-go-pokazha-zategnatoto-gaze-foto 431479-serena-go-pokazha-zategnatoto-gaze-foto 431478-serena-go-pokazha-zategnatoto-gaze-foto 431476-serena-go-pokazha-zategnatoto-gaze-foto

(ВИДЕО) Хаос во Нови Сад: Општа тепачка меѓу Срби и Црногорци

ММА бормабата во Нови Сад меѓу Васа Бакочевиќ од Црна Гора и Стефан Ѕвер од Србија, неславно заврши. Најпрво, борбата заврши со нокаут на кој претходеше подлизнување на рингот на Србинот, што Црногорецот го искористи. Виновни за тоа се организаорите, бидејќи рингот не бил добро составен.

Откако мечот заврши, во рингот влетаа сите од двата тима и започна масовна тепачка.

ФОТО: Гостиварец ги погоди точните резултати на Реал - Барса и Лион - Монако!

Среќата има голема улога при играњето на спортска прогноза, но сепак треба знаење. Овој гостиварец вчера ги имал и двете во комбинација. Единствено за што може да жали и малата уплата, па добивката да биде многу повисока.

ВИДЕО: Знаме на „Голема Албанија“ се вееше на Чаир

Вардар славеше 0:2 на гости против Шкупи во 28. коло од македонското првенство, победа со која е се поблиску до новата шампионска титула. Но, мирната атмосфера од натпреварот на стадионот во Чаир се извалка со дрон на кој беше закачено знаме на голема Албанија.

На дерби-натпреварот меѓу екипите на Шкупи и Вардар, се случи провокација, слична како на натпреварот меѓу Србија и Албанија. Над стадионот „Чаир“ се појави знаме на Голема Албанија, управувано на дрон. Но, „управувачот“ немаше среќа да се радува многу на знамето, затоа што истото за брзо време - се закачи на дрво!

Популарно