ФОТО+ВИДЕО: Автобус удри во куќата на Цеца

Како и кај нас, снегот и замрзнатите улици направија хаос и во Србија.

Автобус полн со патници удри во куќата на балканската ѕвезда Цеца. Автобусот се лизнал и директно удрил во куќата.

Направена е голема материјална штета.

Еден од столбовите на вилата на Дедиње е целосно оштетен а исто така е оштетен и автобусот.

Двајца од патниците биле со лесни повреди, а семејството Ражнатовиќ иако видно вознемирено притрчало на помош.

(ВИДЕО/ФОТО) Ќе ви се помати во умот од сумата: Наташа Беквалац за свадбата на Ибица не штедела ниту на ситници

Познатата српска пејачка Наташа Беквалац заедно со своето момче Лука се венчаа вчера на роденденот на пејачката на Ибица.

И додека двајцата наскоро ќе станат родители тие вчерашниот датум покрај роденденот на пејачката ќе го паметат и по големиот свадбен луксуз кои си го дозволија.

Сместувањето во луксузна вила на најблиските членови на семејствата, кумовите и пријателите чинело неверојатни 22 илјади евра за само една недела, а ако се земе фактот дека младенците на Ибица пристигнаа неколку денови пред свадбата и се претпоставува дека ќе останат подолго од една седмица, тоа значи дека парот ќе плати неверојатни 44 илјади евра само за сместување на гостите.

Свадбата се случила во еден ресторан на плажа, а неговото изнајмување чинело 25 илјади евра, а парот изнајмил и два ди-џеи кои чинеле по 5 илјади евра од човек.

Парот не го заборавил ниту превозот за гостите, па така само за авионски карти потрошени се 10 илјади евра и со ова српските медиуми велат дека целиот луксуз надминува 100 илјади евра.

 

Morning like this😍...Hello Ibiza💃

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

💃🕺

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

Cekamo vas😍👭👬👫👬👭👭👬👫👬🕺🕺💃👫💃❤

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

6 years [email protected] @alekraka @djordje_stojic

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

Cekamo vas😎

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

👰+🤴=🙃

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

 

MESS WITH ME OKAY mess with my sisters HELL NO👊💟💙💚

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

(ВИДЕО) Јелена Карлеуша им покажа среден прст на папараците

Јелена Карлеуша веќе некое време води борба со килограмите, салото и целулитот, но и покрај вишокот таа не престанува да носи провокативни стајлинзи.

За снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, пејачката се појави во мини здолниште и палто во ист дезен.

Кусото здолниште ги откри нозете на Јелена како и вишокот килограми.

Нервозната пејачка им покажа среден прст на папараците кои ја чекаа пред студиото како револт за новинарите кои ја нарекуваат дебела.

Снежана Ѓуришиќ се откажа од синот

Снежана Ѓуришиќ се откажа од својот син, кој веќе месец дена живее во стан кај својата пријателка а понекогаш преспива и во бар зошто пејачката не сака да го прими дома.

По долгиот период со молчење на синот на фолк пејачката Снежана, Марко Гвозденовиќ, одлучи да проговори и да открие во каков однос е со својата мајка.

– Кога ме уапси полицијата се јавив на мајка ми а таа ми рече: Ти тука немаш куќа, се скаравме кога си замина. Буквално се одрече кога заминав за Америка. Не сме во добри односи, едноставно правев многу грешки и затоа не сака да разговара со мене. Јас и кажав многу работи во лице кои можеби не и одговараа – вели Марко.

Најголемиот проблем започнал кога починал сопругот на Снежана и негов татко.

-Кога почина тато, почна голема нетрпеливост поради работата што не можев да ја извршам. Тогаш мама ми велеше дека таа ќе ми најде работа, а потоа пак ќе ми префрли дека не барам работа. Знаев да ја навредам и да и кажам грди нешта. Имавме големи несогласувања по смртта на татко ми, додава Марко.

Семејните проблеми се зголемиле после сообраќајка која Марко ја предизвикал возејќи под дејство на алкохол, во која загинала неговата тогашна девојка Јелена, а Марко завршил во затвор.

По три години затвор одлучува да оди за Америка, каде поради истечено осигурање на колата полицијата му пишала казна од 3000 долари и тој се јавил на пејачката а таа му рекла дек тој веќе нема куќа и мајка, па откако се вратил живее кај пријтелка.

-Јас ја барам а таа не ми се јавува- рекол Марко

Тој исто така е разведен од сопругата со која има две деца.

-Се пишуваше и дека сум ја тепал, но тоа не е вистина. Јас после разводот многу пиев и кога ќе дојдев дома мајка ми и сопругата веднаш ме напаѓаа, а во еден случај мајка ми повика и полиција која ме уапси а потоа се покаја за тоа, но не бев насилен спрема нив- рекол Марко.

Популарно