(ФОТО) Во брак е со 30 години постар милијардер: Нему сите му завидуваат, а таа изгледа сè подобро!

Познатиот пар Елизабет Грегорачи (36) и 30 години постариот Флавио Бријаторе ги поминале новогодишните празници во Дубаи. На егзотичниот одмор италијанскиот милијардер се посветил на тенисот, а неговата сопруга пленела со убавината во минијатурен костим за капење.

Поранешната манекенка со која Флавио го има синот Нејтан, покажала дека и денес како мајка има манекенска фигура.

Таа манекенска линија не е случајност. Оваа фотографија најдобро покажува колку Елизабет се труди околу својот изглед.

Флавио Бријаторе, кој од 2008 година е во брак со атрактивната бринета, е далеку поопуштен и така изгледа веќе со години. Позирањето нему му е далеку помалку примамливо отколку на Елизабет.

И најмладиот член на нивното семејство Нејтан нашол свој вид на забава. Како семејството Бријаторе си поминува во Дубаи, открил и Флавио на Инстаграм.

За наследникот Флавио секогаш отворено зборува, додека за ќерката Лена (12) која ја добил во врската со Хајди Клум, зборува исклучително ретко.

Кога неодамна се осмелил на таков редок чекор, рекол дека не може да има никакви татковски чувства кон детето со кое не поминал воопшто време.

Поранешниот сопруг на Хајди Клум, пејачот Сил, ја признал Лена како своја ќерка.

Не ви оди во сексот? Еве што да направите

На секој пар му се случува да западне во монотоснија во спалната соба и сексот повеќе да не е така чест како порано. Токму атоа треба да ја промените рутината и да излезете одкомфорната зона. Овој пат советите се за понежниот пол:

1. Новитет кој ќе ги придвижи страстите – најбрзиот начин за да го разоружате партнерот е јазикот, притоа не се мисли на разговор во кој ќе му ги наброите сите негови маани кои веќе едноставно не можете да ги трпите, јазикот употребете го во целосна тишина!

Започнете со нежни и спори бакнежи, со јазикот допирајте му го лицето и ова правете го се додека не се возбуди. Секој пат кога ќе завршите со бакнежите накратко нежно гризнете го  за долната усна. Сочните и возбудливите бакнежи повторувајте ги се додека дишењето на партнерот не се забрза и додека не ја разбудите неговата ерекција.

2. Спремете чаша вода со лед – пред да се нафрлите на оралното задоволување на партнерот, имајте во близина чаша ладна вода. Мажите се осетливи на промена на температурата, а ова особено се однесува на интимните делови од телото. Значи, изненадете го, а за да ви успее ова испијте голтка вода со лед.

3. Земете ги работите во ваши раце – кога атмосферата во спалната соба станува досадна време е да ги употребите рацете. Фатете го неговиот пенис и со него нежно допирајте го клиторисот. Овој трик, толку многу и двајцата ќе ве возбуди што едвај ќе дочекате партнеророт да влезе во вас.

Ова треба да го знае секој маж, но и секоја жена

Женскиот оргазам продолжува да биде предмет на интензивни научни дебати. Докторите константно пробуваат што појасно да претстават што ја предизвикува жената за да постигне оргазам, а што е тоа што ја спречува во истото.

Жените доживуваат оргазам во 4 чекори:

1. Возбудување

Жената иницира или се сложува дека сака секс и како што почнува, жената се фокусира на сексуални надразнувања. Крвта почнува забрзано да тече низ клиторисот, вагината и брадавиците и создава сексуално возбудување во целото тело.

2. Врвот

Сексуалната желба се гради како предвесник на оргазмот. Една третина од надворешноста на вагината се зголемува поради засилениот проток на крв, создавајќи платформа за оргазам. Забрзаното чукање на срцето, крвниот притисок и дишењето продолжуваат да се зголемуваат.

3. Оргазам

Серијата на ритмички контракции се јавува во уретрата, вагината и долните карлични мускули. Сексуалната тензија предизвикана од водење љубов се ослободува, мускулите во оргазмот може да се грчат. Чувството на топлина обично од карлицата преминува низ целото тело

4. Опуштање

Телото се опушта, а крвта се повлекува од зголемените сексуални органи. Чукањето на срцето, крвниот притисок и дишењето се враќаат во нормала.

Стимулација на женските органи

Жените се благословени со организмот кој е способен да доживее оргазам на еден или повеќе начини.

Стимулацијата на клиторисот е докажана како најсигурен пат до оргазмот. Клиторалниот оргазам е најблиску до машкиот оргазам по начинот на кој се доаѓа до него, каде имате еректилно зголемување, врв и потоа опуштање и на крајот некое време клиторисот не е способен да доживее оргазам.

Меѓутоа, некои жени исто така можат да доживеат оргазам со вагинална стимулација, а некои пак благодарејќи на Г - точката.

Истражувачите веруваат дека кога Г - точката е стимулирана таа предизвикува чувствителни оргазми и сексуално возбудување. Меѓутоа, не постои ни еден универзален и докажан аргумент дека Г - точката постои кај жената.

Проблеми при постигнување на оргазмот

Постојат физички проблеми кои можат да ја спречат жената да го постигне оргазмот, но многу работи кои го спречуваат оргазмот потекнуваат од женската психа. Жената нема да може потполно да се фокусира и да се препушти на сексуалната стимулација поради некое непријатно искуство, страв, чувство на вина и други работи. Вежбањето на техниките на мастурбација, терапиите со психолозите, сексуалната едукација, се само некои од начините за тоа како може да им се помогне на жените да го достигнат врвот.

Најчестите грешки при орален секс

Оралниот секс е посебно уживање за секј маж, но само ког партнерката знае шрто прави, инаку се претвора во хорор за сетилата.

Една од работите што ужасно ги нервира мажите по време на орален секс е кога партнерката започнува да се жали дека вилицата и се укочила и дека ја болат устата и јазикот.

За забите не треба ни да коментираме, ни еден маж несака пенисот да му биде изгризан со заби. Тоа само ќе ја убие желбата за секс.

Исто така треба да внимавате во оние случаи кога неговиот пенис е во вашите раце .Обрнете внимание на  долгите нокти, или гломазни прстени со остри рабови. Чувството може да биде многу непријатно и болно за вашиот партнер. Не правете ни многу брзи движења при галење на пенисот и тестисите, тоа не е воопшто пријатно за мажите.

Непријатно и болно за мажите е кога жената го “обработува” пенисот како џојстик и  распалено го движи натака навака.

Затоа препуштете се и лижете го како највкусниот сладолед или вкусно лижавче!

Популарно