ФОТО: Запознајте го синот на Драган Бјелогрлиќ

Актерот и режисер Драган Бјелогрлиќ го знаеме по улогата во култната серија „Подобар живот“ што се емитуваше и во Македонија.

Тогашниот млад и атрактивен актер сега има две деца, ќерката Миа и синот Алексеј.

Алексеј оваа година ќе стане полнолетен, но уште отсега е вистински шмекер. Велат дека цел е на татко си, и физички, и по карактер, и по односот кон девојките.

Иако татко му е еден од најуспешните актери во бивша ЈУ, Алексеј се определи за фудбал. Тој е и доста активен на социјалните мрежи и во ноќниот живот, така што често објавува свои фотографии.

ФОТО: Бубе Ин ја направи потребната операција

Познатиот стилист Бубе Ин со сопствените сили, средства, а помогнат и од средствата од хуманоста на учесниците во акциите за него како „Мајсторите за мајсторот“, замина на операција и по успешно изведената постапка порача – „Се враќам на големо, со многу новини!!!“

На својот Фејсбук профил, објави фотографија од рентген снимката на рамото на кое е извршен потребниот хируршки зафат и се заблагодари на сите пријатели, а во свој стил, ги спомна и непријателите:

-Почитувани пријатели познаници клиенти и неизоставните непријатели еве конечно неодамна се реализираше мојата операција имплант на рамо. Пред се сакам да се заблагодарам на сите оние кои помогнаа да се направи овој зафати ,и на сите оние безгризници кои само прашуваа што се деси каде отиде помошта, кои мислеа дека сето е само фарса… е па еве уверете се сами …. што се случува со мене после сите лоши нешта што ми се случувааа овој период верувам во Бог и во сам себе дека веќе нештата ке одат во нагорна линија на подобри и посреќни денови, напиша тој.

Тој истакна дека е среќен што бил опкружен со позитивни ликови кои ми ја вратиле самодовербата и сфатил дека имал многу клетници кои му ја цицале крвта.

-Но доста беше, се рехабилитирам и се враќам на пиадесталот кој ми припаѓа. До кој стигнав мачно и со многу труд и мака и нема да дозволам да го земе некој туку така, верувајте, се враќам на големо со многу новини и секако да не зборавам да му се заблагодарам и на мојот тим кој остана лојален и истраен до крај на сите мои зановетања и одговори на моите барања и потреби! Thanks дечки, You are the best, Love you!“, напиша тој.

ФОТО: Убавата водителка пријатно изненадена

Поранешната македонска ТВ водителка Бона Пауновска веќе неголку години заедно со сопругот Филип и синчето живее во Мајами, а водителската кариера ја остави во минатото во Македонија.

Убавата Бона е активна на социјалните мрежи каде редовно објавува семејни фотографии според кои може да се каже дека живее во хармонија со сопругот, синчето и нивното милениче.

Пред неколку месеци се исплашија од ураганот кој помина близу нивниот дом на Мајами, но за среќа и за нив се заврши добро…

Деновиве Бона го прослеви својот роденден, а по тој повод саканиот Филип и приреди романтично патување до Чикаго каде уживаа во бројните убавини и знаменитости на овој магичен америнански град.

Но, она што ќе ве остави без здив е фотографијата направена од „Sky Deck Wills Tower (Sears Tower)“ место од каде панорамски се гледа Чикго, кој е пред нив, но и под нив. Освен тоа, Бона и Филип покажаа и дека годинава го дочекаа првиот снег.

(ВИДЕО) Ким Кардашјан испи смути од сардина во шоуто на Џејмс Корден

Ким Кардашјан испи смити од сардина во шоуто на Џејмс Корден само за да не открие дали нејзините сестри Клои и Кајли се бремени. Таа и Корден ја играа играта Spill Your Guts or Fill Your Guts, а според правилата, Ким требаше да одговара на интимни прашања или да испие, односно изеде нешто грозно, од менито понудено од Корден. Истите правила важат и за водителот.

Ким без проблем ги рангира членовите на семејството од најдобро кон најлошо облечен, ја откри најголемата мана на Канје, но не одговори на прашањето за шпекулациите за бременоста на Клои и Кајли, па без размислување испи смути од сардина.

Гледајте го видеото за да видите како изгледаше играта на Ким и Корден.

Популарно