Синди Крафорд откри трик како да се позира во бикини

Доколку сакате на фотографиите од плажа да изгледате како фотомодел, во тој случај добро би ви дошле советите на Синди Крафорд за позирање во костим за капање.

Имено, Крафорд на Инстаграм објави видео во кое објаснува некои трикови за заземање најдобра поза додека се прават фотографии во бикини, кои според неа, даваат резултати дури и кај девојки кои немаат „совршено“ тело.

Крафорд тврди дека „цаката“ е во тоа рамениците да бидат свртени кон фото апаратот, а колковите малку на страна.

На овој начин половината ќе изгледа потенко, вели Крафорд. 

Му се пофалила на дечкото дека го изневерила: Му покажала фотографија а по неговиот одговор може само да плаче!

Во намера да му освети на дечкото од непозната причина, го одбрала налошиот можен начин. А потоа следел пресврт и поради тоа горко ќе се кае.

Многу девојки веќе го испробале тој начин на освета - дечкото ќе ги изневери, а тие се осветуваат така што ќе завршат во кревет со неговиот најдобар другар.

И тоа е доволно болно, но оваа девојка отишла чекор подалеку.

- Дали ти изгледа познато?,  го прашала без срам момчето.

 А како да не му изгледа познато кога е во прашање неговиот брат!

- Делува дека тоа е мојот брат!, следел одговорот на Снепчет.

- Да, тој е, следел одговор со назнака на тоа што наскоро ќе се случи.

Момчето и понатаму останал ладнокрвен.

- Да, знам многу работи за мојот брат..., гласел првиот дел од неговиот одговор.

- ... а една од нив е дека има повеќе сексулни преносливи болести, заклучува тој.

Девојката потоа останал без текст, што никого не чуди.

Тагувала со години-една од најубавите српски актерки зад насмевката крие голема болка

Додека младите актерки изигруваат ѕвезди, таа не мора тоа да го прави.Таа е ѕвезда и една од најубавите и најдобри актерки. Тања Бошковиќ е отмена и убава и во 65 година зрачи, а единствено нешто што во животот не знаела е да се омажи.

-Се вљубував многу, но немав среќа. Бог не ми даде талент да направам врски, умеев само да бидам пријател. Друго, имав пример од своите родители и ништо помалку од тоа не ми беше доволно- раскажала Тања и се присетила кога во еден момент, Богдан Тирнаниќ и рекол:Половина Белград е заљубен во тебе, а ти седиш и плетеш!

-Некогаш многу страдав што момчињата ме остваа брзо, без објаснување.Мислев дека сум досадна и најлоша на свет и дека никој не ме сака. Всушност не ме сакаа онака како што очекував, безусловно и до крај на животот-вели Тања која страда само по едно.

-Мене ми е жал што не успеав да се омажам. Едноставно Господ не ми го даде тој подарок, но ми даде други подароци. На тоа бескрајно сум благодарна. Но ова не умеев да го направам-била искрена Тања.

Популарно