ГАЛЕРИЈА: Италијаните пристигнаа во Скопје - прошетаа на Филип II како манекени

14595772_1335306543176996_8322734012231970793_n

Италијанските фудбалски репрезентативци привлекуваат внмание секаде каде ќе се појават. Не само затоа што се мајстори на фудбалската игра, туку и поради стајлингот што секогаш е на највисоко ниво.

ГАЛЕРИЈА: Ова е НАЈЖЕШКАТА полицајка во светот

Саманта Сепулведа е њујоршка полицајка. Со атрактивниот изглед, фотографиите кои ги постира секојдневно е вистинска сензација на инстаграм. А славата ја започна од кога New York Post ја објави приказната за жена полицајка со неверојатна убавина.

ГАЛЕРИЈА: Вака се одеше на одмор во СФРЈ

Секое време си носи позитивни и негативни работи, но кога се сеќаваме на нештата ги паметиме само убавите моменти. Можеби во СФРЈ не беше поубаво од сега, но дефинитивно беше различно. Еве малку да ве потсетиме.

Популарно