ГАЛЕРИЈА: Македонија под снежна прекривка

Снежната прекривка, иако знае да создаде и многу проблеми, ја разубавува глетката и доживувањето.

ohrid-sneg

Попова Шапка,Охрид, Берово, Крушево, Маврово изгледаат преубаво под снег, а снежната идила е уште еден мотив плус да се посетат овие центри.

ГАЛЕРИЈА: Погледнете како изгледа сопругата на Џамбо Агушев

За македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев најчесто слушаме за неговите бројни успеси кои ги нижи од настапите ширум светот. Приватноста на Џамбо и не толку и е позната на јавноста, можеби токму поради тоа што Џамбо од секој настап се враќа со огромен багаж успеси од кои и не може да се дојде до ред за она што му се случува на приватно поле.

Во медиумите за првпат се појавија и заеднички фотографии на Џамбо со саканата, а веруваме ќе се сложите дека се одлична двојка.

Популарно