Ѓоковиќ ја разреши дилемата: Дали ја изневерил Јелена?

Објавено на 30 август 2016, 21:40

СПОДЕЛИ:

Откако веќе неколку дена сите светски медиуми ја пренесоа веста за разводот на Јелена и Новак Ѓоковиќ кои ги објави „Газета дело спорт“, Србинот изјави дека се невистинити.

vencavka-na-decenijata-ovoj-vikend-novak-gjokovik-i-jelena-ristik-ke-kazat-da-01

Тенисерот Ѓоковиќ одлучи да поднесе тужба против овој медиум кој прв ги објави овие информации а многу е чудно како се ова се случи баш пред УС Опен, кога Ноле треба да се фокусира на своите победи, изјави близок пријател на семејството Ѓоковиќ.

Да потсетиме Јелена и Ѓоковиќ се 11 години заедно од кои 2 се во брак.

СПОДЕЛИ: