Хорор во Кавадарци: Татко со месеци вршел обљуба врз 12 годишна ќерка

Триесет и одум годишната Џ.А. од Кавадараци вчерапријавила во полиција дека нејзиниот сопруг М.А. ја обљубил нивната 12 годишна ќерка.

402756-karate-trener-od-makedonija-obvinet-za-obljuba-na-13-godishno-devojche-vo-belgrad

-Таа пријавила дека во изминатите неколку месеци, а последен пат ноќта на 29/30.11.2016 година М.А. во семејната куќа, со употреба на сила и закана по животот со нож, извршил обљуба врз нивната дванаесетгодишна ќерка, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Тепачка во Владата на Република Македонија

Две жени физички се пресметале во пералните во Влада, соопшти МВР во дневниот билтен.

„Во подрумските простории на Владата на Република Македонија, во пералните, М.Д. (34) и А.Н.(40), вработени во пералната, односно во СОЗР, по меѓусебна вербална расправија физички се пресметале“, стои во соопштението за настанот.

Се работи на расчистување на случајот.

Со стапови ги оштетиле вратата и прозорците, му влегле дома и го претепале

Според полицијата околу 22.30 часот во куќата сопственост на Д.С. (37) на ул. „Радишани“ во Скопје, со возило опел вектра дошле три лица, од кои едно е Д.Т. од Петровец. Тие со дрвени ја оштетиле вратата и прозорците, и физички го нападнале Д.С. и му нанеле повреди по телото.

После тоа напаѓачите побегнале од местото, а Д.С. со екипа на Итна медицинска помош бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош.

Д.Т. бил приведен во Полициската станица Кисела Вода.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот. 

Запален автомобил на пратеничка од СДСМ

Автомобилот на пратеничката на СДСМ од Виница, Славиц Шуманска – Митева, бил запален синоќа околу 1.20 часот, пренесе Плусинфо.

Полицијата, пак, во текот на целата ноќ ги обезбедувало домовите на најголемиот дел на пратениците од владејачкото мнозинство.

По вчерашното изгласување на Законот за употреба на јазиците, па се во текот на ноќта, на профилите на социјалните мрежи на пратениците од СДСМ не престанале да пристигнуваа низа закаци, пцости клетви, дел јавно, дел преку пораки.

Популарно