Хорор во Кавадарци: Татко со месеци вршел обљуба врз 12 годишна ќерка

Објавено на 01 декември 2016, 15:14

СПОДЕЛИ:

Триесет и одум годишната Џ.А. од Кавадараци вчерапријавила во полиција дека нејзиниот сопруг М.А. ја обљубил нивната 12 годишна ќерка.
402756-karate-trener-od-makedonija-obvinet-za-obljuba-na-13-godishno-devojche-vo-belgrad
-Таа пријавила дека во изминатите неколку месеци, а последен пат ноќта на 29/30.11.2016 година М.А. во семејната куќа, со употреба на сила и закана по животот со нож, извршил обљуба врз нивната дванаесетгодишна ќерка, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

СПОДЕЛИ: