Хороскоп за 10.01.2017

Овен

Едно е да го покажувате вашиот авторитет, а сосема друго е да се однесувате како диктатор. Денес внимавајте на реакциите, бидејќи може тие да бидат претерани, особено кога наспроти вас стои личност која сака да ве турне од врвот.

Некои овни ќе успеат да ја насочат тврдоглавоста во позитивна насока и ќе постигнат цел која ја сметале за невозможна.

Бик

Вистината не е секогаш посакувана, па внимавајте кога решавате да им ја плеснете на луѓето во лице. Денес тие не само што нема да сакаат да ја прифатат, туку можно е да ги извртуваат вашите зборови за да ви создадат чувство на вина.

Доколку имате потреба да ги искажете вашите чувства, најдете личност на која ѝ верувате безусловно.

Близнаци

Тимска работа? Денес вашиот одговор ќе биде „Не, благодарам“. Ќе сакате да размислувате со своја глава, далеку од коментарите на колегите, па веројатно ќе ги претпочитате самостојните задачи и проекти.

Некои близнаци ќе се соочат со завидливи коментари од свој конкурент. Искористете го брзиот ум за да го „запрете“ со стил.

Рак

Денес животот ќе ви приреди една од оние серии на промени на кои луѓето тешко се адаптираат. Но, не и вие. Ќе бидете пофлексибилни отсекогаш, а вашата желба за компромиси ќе ви помогне да надминете многу пречки.

Не се изненадувајте ако одеднаш придобиете нов статус, на пример идна мајка, партнерка или свршеница. Денот ќе биде возбудлив за вас.

Лав

Не дозволувајте моменталните фрустрации да влијаат на вашиот професионален успех. Доколку не успеете веднаш да постигнете одредена цел, обидете се повторно. Во спротивно, ризикувате да бидете надминати од конкурентите.

Запомнете дека и најуспешните личности се соочуваат со пречки. Нивната тајна е во тоа што не потклекнуваат пред нив.

Девица

Ова не е ден за промени, па воздржете се од експериментирање. Придржувајте се до познатите начини на функционирање и рутините доколку сакате да имате смирен ден.

Кај некои девици можно е да се појави неоснована љубомора. Добро е да научите да ги контролирате вашите чувства за да не си ги нарушите односите со партнерот.

Вага

Подгответе се за изненадувања и непредвидливи случувања, бидејќи денешниот ден ќе ви го приреди токму тоа. Плановите нема да имаат место во следните 24 часа, бидејќи тие ќе бидат променувани во последниот момент.

Препуштете ѝ на спонтаноста и научете да наоѓате убавина во секој момент. Така ќе бидете вистински среќни.

Скорпија

Денес ќе се чувствувате слободно како птица и ништо нема да мразите повеќе од ограничувањата кои ви ги поставува околината. Некои шкорпии ќе се судрат со строг член од семејството и бунтовно ќе го следат своето срце.

Имајте на ум дека секоја постапка влечи свои последици. Научете да ги прифаќате.

Стрелец

Денес љубовта и работата ќе се судрат во вашиот живот, па можно е да влезете во конфликт со партнерот за пари или затоа што не му посветувате доволно време. Бидете особено внимателни доколку имате заеднички бизнис со него.

Не го потценувајте вашиот потенцијал, дури и кога сите останати го прават тоа. Докажете им дека грешат.

Јарец

Денес никој нема да може, а и нема да сака да го погази вашето достоинство, бидејќи луѓето вистински ќе ве ценат. Ранливоста ќе се чита во вашите очи, поттикнувајќи ги луѓето да бидат внимателни кон вас.

Доколку не сте сигурни во вашите чувства, не преземајте ништо во врска со нив. Почекајте додека да се тргне превезот од пред вашите очи.

Водолија

Луѓето понекогаш се прекрасни, а вие денес ќе се уверите во тоа. Некој ќе ви подаде рака во момент во кој ќе ви се чини дека немате излез. Благодарноста ќе го обземе вашето срце, но „испишете“ ја и во вашите постапки.

За некои водолии денот ќе донесе друштвен конфликт. Не им дозволувајте на пријателите да ги потценуваат вашите чувства.

Риби

Не реагирајте бурно на критики, бидејќи тоа може само да го влоши впечатокот на луѓето за вас, но не и да го подобри. Научете да ги прифаќате забелешките и да се менувате во зависност од нив, особено ако тие доаѓаат од лица со поголемо искуство од вашето.

Можно е еден совет да ви отвори море од можности доколку го послушате. Бидете разумни.

Дневен хороскоп

ОВЕН

Денес тешко ќе вклопите деловните со приватните обврски. Ако се обидувате да се насочите кон двете страни најверојатно ќе направите проблем на себе и на другите. Повеќе ви одговара со саканата личност сома да поминете мирен ден или да одите на посета кај блиски пријатели.

БИК

Сигурно е дека во претходните денови нешто што е поврзано со работата сте го заборавиле или сте направиле поголем пропуст. Сега ќе мора да го исправите тоа и под притисок да ја завршите ранотата. Блага нервоза во односот со саканата личност. Не претерувајте со некои изјави.

БЛИЗНАЦИ

Дефинитивно на вас ви одговара денес да земете слободен ден. Деловниот сегмент ќе се покаже како место за недоразбирање, судир, голем труд, а слаби резултати. Многу подобри случувања се врзани за емотивното поле бидејќи меѓу вас и патнерот ќе биде нагласена страста и интензивноста.

РАК

Ако некако можете одеднаш да се најдете на пет места, тоа ќе биде добро. Во суштина денот ќе ви биле исполнет со премногу случувања, што повремено ќе ви доаѓа да побегнете од се. Не дозволувајте ова темпо да ве извади од ритам и да доведе до некои тензични моменти со партнерот.

ЛАВ

Вие сакате да живеете мирно и овој ден да го поминете во опуштена атмосфера, но тоа нема да се случи. Ќе мора да брзате да завршите некои работи и цел ден ќе бидете под притисок. Ќе најдете време за емотивниот партнер или за дружење, излегување, но ќе бидете изморени.

ДЕВИЦА

Не сте сигурни како сте оспеале да го постигнете тоа што го сакате бидејќи немате повратна информација од личноста со која сте виле во контакт. Можеби премногу очекувате од тоа. Некои информации кој доаѓаат до вас, а се однесуваат на симпатијата, немора да бидат точни.

ВАГА

Мислите дека е крајно време да започнете некои ситуации во деловниот сегмент, но немојте да бидете изненадени ако не успеете во вашите намери денес. Лоши односи со претпоставените и авторитетите. Емоционалното расположение е на високо ниво и ќе уживате во секој момент со некој близок.

СКОРПИЈА

Сфаќате дека немате доволно време за да постигнете се што планиравте денес. Многу работи ве чекаат, ќе се обидете да го направите она што е во ваша моќ, но остатокот ќе мора да почека за подобар момент. Можно е недоразбирање во комуникацијата со саканата личност.

СТРЕЛЕЦ

Вие лично чувствувате дека сте направиле се од себе во однос на деловен договор или соработка, и не ви се допаѓа тоа што сеуште не добивате потврда од другата страна. Оставете ги нервозите за некоја друга прилика – денот е исполнет со поволни околности поврзани во полето на емоциите.

ЈАРЕЦ

Иако ќе се обидете да имате фер однос со колегите денес, малку е веројатно дека вистинската комуникација и договори ќе постојат меѓу вас. Бидете спремни да попуштите за некои прашања. Не мора секогаш да биде по ваше.

ВОДОЛИЈА

Можност да потрошите повеќе пари во текот на денот отколку што планиравте. Во лошо расположение сте и парите само ви бегаат од рака. Приберете се пред да ги потрошите се до последен денар. Некој со кого брзо сте се запознале се активира и ве кани на пијалок.

РИБИ

Се чини дека денес вие и вашите колеги или деловни соработници зборувате сосема различни јазици. Има многу недоразбирање, можности за грешки и конфузија. И во емотивниот сегмент – можно е вие и саканата личност да не се разбирате добро.

Најозогласениот знак во хороскопот - Скорпија

Веројатно најозагласениот од сите 12 хороскопски знаци, Скорпијата е чест премет на анализа на астрологијата. За нив има многу стереотипи, но некои се навистина точни. Ова се 14 такви.

1. Скорпиите се релевантни

Можеби ова е подобар опис од мистериозни. Скорпиите мразат драми и се држат настрана од нив. Но, нивните пријатели често ги споделуваат и најмрачните тајни со Скорпиите, дури и кога тие не го бараат тоа. Луѓето лесно им веруваат, а Скорпиите ценат искреност и интегритет.

2. Скорпиите можат да бидат мистериозни

Скорпиите стануваат таинствени и мистериозни кога ќе ја изгубат довербата во некого. Често не споделуваат што им се случува во животот, најмногу бидејќи сметаат дека другите ги интересира само за озборување. Поради ова, Скорпиите изгледаат навистина мистериозно, но имаат добра причина за тоа. Не дека не сакаат да споделуваат, туку го прават тоа само со оние на кои навистина им веруваат.

3. Скорпиите се секси

Ова може да биде последица на нивната таинственост. Познато е дека ова е најсексапилниот знак во зодијакот. Тие се комбинација од жилавост, ладнокрвност и понизност. Тие се независни и брзи. Скорпиите се интелигентни, но смирени, елегантни, но бунтовни. Во главно можат да направат сè со својот шарм.

4. Скорпиите сакаат да бидат невидливи

Скорпиите не сакаат да бидат во центарот на случувањата и не сакаат сите да ги гледаат. Понекогаш сакаат да разговараат и можат да кажат нешто духовито или неочекувано, но тоа се случува ретко.

5. Скорпиите се моќни

Скорпиите ги имаат сите особини на еден лидер, а тоа ги прави навистина моќни. Тие се силни, и психички и физички. Уживаат во предизвиците и сакаат работите да бидат под нивна контрола.

6. Скорпиите се независни

Овие луѓе не можат да бидат следбеници. Скорпиите сакаат да имаат свој живот и потребна им е приватност. Знаат како да ги завршуваат работите, и тоа на правилен начин. Многу добро се грижат за себе. Скорпиите се родени како независни луѓе и во нивната природа е да го прават она што го сакаат.

7. Можат да бидат бунтовни

Скорпиите можат да бидат лоши и да бидат многу добри во тоа. Ако ги третирате неправедно, нема да поминете добро. Штом еднаш ги изневерите, не очекувајте прошка. Понекогаш Скорпиите сакаат да живеат на работ и се зависници од адреналин. Тоа им дава чувство на моќ и независност.

8. Скорпиите се чувствителни

Многу е лесно да навредите Скорпија. Можете да ги повредите со критика или со одбивање. Но, тие ги ценат луѓето кои се искрени со нив. Скорпиите се особено чувствителни кога станува збор за личност на која ѝ се восхитуваат. Најемотивните знаци во хороскопот се Риби, Рак и се разбира, Скорпија.

9. Скорпиите се страсни

Скорпиите чувствуваат многу повеќе емоции од другите луѓе. Познато е дека се и емпати. Тие се најдобрите луѓе за совет и можете да разговарате со нив за сите ваши страсти. Скорпиите сакаат да се поврзуваат со другите и да имаат причина за живот.

10. Скорпиите се лојални

Скорпиите ќе бидат на ваша страна до самиот крај. Тие се одлични брачни партнери и не треба да се грижите дека ќе ве изневерат или излажат. Се разбира, го очекуваат истото за возврат. Ако сте добри кон нив, тие ќе бидат дури подобри кон вас.

11. Скорпиите се интуитивни

Бидејќи се интуитивни и чувствителни, Скорпиите ги читаат ситуациите и луѓето подобро од другите. Ги интересираат мистериозни работи и можат да намирисаат лажго на километар. Тие се разбира имаат и шесто сетило и знаат кога некој се чувствува нервозно, исплашено, изолирано…

12. Скорпиите можат да бидат интензивни

Овој интензитет е повеќе за работите што ги сакаат наместо за нивниот карактер. На пример, неретко Скорпиите сакаат темно кафе, зачинета храна, адреналин… Тие уживаат во жестокоста на животот. Друго нешто интензивно кај Скорпиите се нивните мисли и емоции кои не ги покажуваат пред сите. Тие го кријат својот интензитет бидејќи знаат дека многумина нема да можат да се справат со него.

13. Не се секогаш љубоморни

Може да се чувствуваат заштитнички или несигурно, но не се секогаш љубоморни. Тие го ценат она што го имаат и немаат. Веруваат дека сè се случува со некоја причина. Ако нешто добро се случи некому, тие се првите кои ќе прослават.

14. Скорпиите се искрени

Скорпиите мразат лаги и не се најдобри во лажењето. Понекогаш можат да бидат и брутални со својата искреност. Исто така, за нивната искреност бараат искреност. Поради ова можат да бидат премногу критички настроени или премногу сериозни.

Дневен хороскоп

Овен 

 Овој ден ќе ви биде од голема важност. Потрудете се да ја искористите креативноста на позитивен начин и да ја вложите во некоја прошетка. Кон крајот на денот очекувајте изненадување од блиска личност.

Бик

Денешниот ден ќе ви донесе блиска средба со партнерот и не трудете се да го уништите тоа со вашата презафатеност. Посветете им вниманите и на пријателите, на некој од нив ќе му биде потребен вашиот совет.

Близнаци

Денес едноставно не е ваш ден. Ќе се чувствувате уморно и депресивно, а луѓето околу вас постојано ќе ви одат на нерви. Реализирајте ги плановите за излет, со добри пријатели сѐ може да се постигне.

Рак

Вашата тврдоглавост нема да ве направи подобра личност, ниту да ви донесе плус поени кај другите. Потрудете се да го прифатите секој совет, како и секоја критика. Изненадете го партнерот со подготвување на вкусна вечера, тој ќе ви биде благодарен за тоа.

Лав

Можеби стресот деновиве ви беше број еден на листата, но денес работите ќе се сменат. Очекувајте да ве обземе среќа и добро расположение. Во вечерните часови посетете некој близок пријател и испијте го доброто заедничко кафе.

Девица

И покрај вашата желба да ја подобрите вашата врска, сепак, може да ви се појават некои проблеми. Бидете внимателни и бирајте кои зборови ќе ги кажете, некој може да ве сфати погрешно.

Вага

Ќе си направите услуга на себеси доколку бидете позитивни цел ден, без оглед на тоа дали вашиот љубовен живот не е онаков како што очекувате, или пак ве изморуваат обврските на работа. Денес е ден за забава, заборавете на сѐ друго.

Скорпија

Вчера беше стресен ден, но денес е сосема спротивното. Кога се работи за љубовта, можеби отсекогаш сте се прашувале што е она вистинското и како да го одберете. Денес ќе го добиете вашиот одговор. Среќно!

Стрелец

Денес изгледа синдромот на среќата не може да биде на повисоко ниво. Ќе ве одземе одлично расположение во текот на денот, вечерта очекувајте повик од некоја личност со која не сте се слушнале некое време.

Јарец

Можеби кратко патување во некој од нашите градови ќе ви дојде добро. Поминете го денот со пријателите и мислете само на позитивните денови кои ве очекуваат. Здравјето е добро.

Водолија

Денес, ќе ги забележите промените во вашиот љубовен живот. Среќата е тука, само треба да „читате меѓу редови“. Одделете малку време од денот и за вас. Доста го правете она што го сакаат другите.

Риби

Бидете трпеливи и ќе го извлечете најдоброто од себе, а тоа ќе го забележат сите. Потрудете се да останете што подалеку од хаосот кои ви сеслучува денес и поминете некое време сами со партнерот.

Популарно