Хороскоп за 10.01.2017

Овен

Едно е да го покажувате вашиот авторитет, а сосема друго е да се однесувате како диктатор. Денес внимавајте на реакциите, бидејќи може тие да бидат претерани, особено кога наспроти вас стои личност која сака да ве турне од врвот.

Некои овни ќе успеат да ја насочат тврдоглавоста во позитивна насока и ќе постигнат цел која ја сметале за невозможна.

Бик

Вистината не е секогаш посакувана, па внимавајте кога решавате да им ја плеснете на луѓето во лице. Денес тие не само што нема да сакаат да ја прифатат, туку можно е да ги извртуваат вашите зборови за да ви создадат чувство на вина.

Доколку имате потреба да ги искажете вашите чувства, најдете личност на која ѝ верувате безусловно.

Близнаци

Тимска работа? Денес вашиот одговор ќе биде „Не, благодарам“. Ќе сакате да размислувате со своја глава, далеку од коментарите на колегите, па веројатно ќе ги претпочитате самостојните задачи и проекти.

Некои близнаци ќе се соочат со завидливи коментари од свој конкурент. Искористете го брзиот ум за да го „запрете“ со стил.

Рак

Денес животот ќе ви приреди една од оние серии на промени на кои луѓето тешко се адаптираат. Но, не и вие. Ќе бидете пофлексибилни отсекогаш, а вашата желба за компромиси ќе ви помогне да надминете многу пречки.

Не се изненадувајте ако одеднаш придобиете нов статус, на пример идна мајка, партнерка или свршеница. Денот ќе биде возбудлив за вас.

Лав

Не дозволувајте моменталните фрустрации да влијаат на вашиот професионален успех. Доколку не успеете веднаш да постигнете одредена цел, обидете се повторно. Во спротивно, ризикувате да бидете надминати од конкурентите.

Запомнете дека и најуспешните личности се соочуваат со пречки. Нивната тајна е во тоа што не потклекнуваат пред нив.

Девица

Ова не е ден за промени, па воздржете се од експериментирање. Придржувајте се до познатите начини на функционирање и рутините доколку сакате да имате смирен ден.

Кај некои девици можно е да се појави неоснована љубомора. Добро е да научите да ги контролирате вашите чувства за да не си ги нарушите односите со партнерот.

Вага

Подгответе се за изненадувања и непредвидливи случувања, бидејќи денешниот ден ќе ви го приреди токму тоа. Плановите нема да имаат место во следните 24 часа, бидејќи тие ќе бидат променувани во последниот момент.

Препуштете ѝ на спонтаноста и научете да наоѓате убавина во секој момент. Така ќе бидете вистински среќни.

Скорпија

Денес ќе се чувствувате слободно како птица и ништо нема да мразите повеќе од ограничувањата кои ви ги поставува околината. Некои шкорпии ќе се судрат со строг член од семејството и бунтовно ќе го следат своето срце.

Имајте на ум дека секоја постапка влечи свои последици. Научете да ги прифаќате.

Стрелец

Денес љубовта и работата ќе се судрат во вашиот живот, па можно е да влезете во конфликт со партнерот за пари или затоа што не му посветувате доволно време. Бидете особено внимателни доколку имате заеднички бизнис со него.

Не го потценувајте вашиот потенцијал, дури и кога сите останати го прават тоа. Докажете им дека грешат.

Јарец

Денес никој нема да може, а и нема да сака да го погази вашето достоинство, бидејќи луѓето вистински ќе ве ценат. Ранливоста ќе се чита во вашите очи, поттикнувајќи ги луѓето да бидат внимателни кон вас.

Доколку не сте сигурни во вашите чувства, не преземајте ништо во врска со нив. Почекајте додека да се тргне превезот од пред вашите очи.

Водолија

Луѓето понекогаш се прекрасни, а вие денес ќе се уверите во тоа. Некој ќе ви подаде рака во момент во кој ќе ви се чини дека немате излез. Благодарноста ќе го обземе вашето срце, но „испишете“ ја и во вашите постапки.

За некои водолии денот ќе донесе друштвен конфликт. Не им дозволувајте на пријателите да ги потценуваат вашите чувства.

Риби

Не реагирајте бурно на критики, бидејќи тоа може само да го влоши впечатокот на луѓето за вас, но не и да го подобри. Научете да ги прифаќате забелешките и да се менувате во зависност од нив, особено ако тие доаѓаат од лица со поголемо искуство од вашето.

Можно е еден совет да ви отвори море од можности доколку го послушате. Бидете разумни.

Дневен хороскоп

Овен (21.03 – 20.04)

Денеска ќе бидете доста повлечени и напнати. Некои од вас ќе добијат желба да се подалеку од другите, односно да се повлечат со своите мисли. Ве очекуваат пријатни изненадувања на сентимантален план, но само ако ја вратите ведрината на вашето лице и ако се дружите.

Бик (21.04 – 21.05)

Нова љубов, деца, спорт и забава – ова ќе бидат работите кои ќе ве интересираат во текот на денот. За сето тоа енормно ви расте интересот. Доколку тврдоглаво настојувате да го реализирате тоа што не е можно, за вас ќе биде многу непријатно и може лошо да се одрази врз вашата здраствена состојба.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Постапувајте практично во животот за да можете загубите да ги сведете на минимум. Ќе спасувате се што можете да спасите. Време за губење немате. Само со јасни погледи можете да ја постигнете целта во спротивно ќе имате недоразбирања со околината.

Рак (22.06 – 22.07)

Интензивно ќе работите на пронаоѓање на ново работно место, нови деловни партнери или пак на евентуално напредување на работното место. Ќе ви бидат нагласени интелектуалните способности како и амбициозноста и самодисциплината.

Лав (23.07 – 22.08)

Иако од желбата за наметнување на сопствените убедувања на околината и на партнерот имате само штета сепак тоа е појако од вас. Моментално таа ваша гордост е голема препрека во вашето функционирање. Пожелно е понекогаш да глумите безпомошни.

Девица (23.08 – 22.09)

Со вашиот партнер никако не ќе можете да се усогласите. Треба да го менувате или партнерот или нешто во односот кон него. Бидејќи второто е поприфатливо, смирете се и наместо на секој негов збор да реагирате бурно и непромислено обидете се да прмолчите.

Вага (23.09 – 22.10)

Денешните состојби со работата ќе ве нервираат многу и ќе ве прават агресивни, но тоа не е толку страшно затоа што веднаш потоа доаѓаат позитивни промени и смирување. Во средбата со вашата сакана личност ќе биде нагласена интимноста и меѓусебноторазбирање.

Скорпија (23.10 – 21.11)

Почнете да ги извршувате започнатите работи. Концентрирајте се на проблемот кој веќе подолго време го одбегнувате. Ќе успеете да решите само дел од натрупаните проблеми кои ви причинуваат емотивни штети проследени со променливо однeсување.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Од настаните ќе го извлекувате максимумот, но ни со тоа немојте да се задовлувате. Вие можете повеќе и подобро. Наскоро ќе имате сериозно преиспитување со постигнатите резултати. Морате да бидете јаки за да можете да се соочите со вистината.

Јарец (22.12 – 20.01)

Идеалистички сте расположени, но тоа не ве спречува ефикасно да ги решавате практичните проблеми. Односите со пријателите се добри се додека нивното мислење не се спротистави на вашето. Бидете повеќе самокритични и размислете повеќе за вашите ставови, не мора секогаш вие да бидете во право.

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе бидете во хармонија со своите блиски, и ќе ви се врати ведриот дух. Не трошете многу енергија и не полемизирајте со никого, дури и ако бидете предизикани. Бидете поискрени со вашите пријатели. Ако сакате да внесете нешто ново, било да е тоа на работното место, или во љубовта ова е одличен ден.

Риби (20.02 – 20.03)

Навистина сте успеале да постигнете рамнотежа и тоа на сите полиња: полни со елан, добро здравје и нормално љубов која ви ја дарува саканата личност. Работата некако паѓа во втор план. Ве очекува многу среќа и радост, така да не треба да го губите времето на споредни работи.

Голем месечен хороскоп- еве што ги очекува сите 12 знаци во јуни!

Овен

Работа – Родените во знакот на Овне имаат добри аспекти за напредување во кариерата. Постојат големи шанси да бидете вклучени во нови проекти од големо значење. Иако ќе се чувствувате важно и почитувано, овие нови проекти би можеле да бидат извор на преголем стрес за вас. За сите Овнови кои се во потрага по работа, јуни би можел да биде плоден месец, особено периодот помеѓу 13 и 19 јуни.

Љубов – Слободните Овнови под влијание на Венера ќе го запознаат својот иден партнер во образовна установа или преку пријател. Овновите во врска ќе имаат огромна поддршка од својот партнер, а некои ќе бидат спремни и да учествуваат во финансиски проекти. Оние кои се во брак треба да очекуваат месец исполнет со хармонија.

Здравје – Добро би било ако се насочите кон здрава исхрана.

Бик

Работа – За да постигнете напредок во кариерата потребно е да бидете трпеливи во текот на јуни. Овој месец нема ништо поконкретно да се случува такашто добро би било да го искористите за правење планови за идниот период, да си поставите себеси вистински цели на работа и да создадете методи со кои би можеле да ги реализирате. Што се однесува до парите, нема потреба да се грижите бидејќи финансиската ситуација ќе ви биде одлична.

Љубов – Осамените Бикови ќе имаат доста можности за романтични ситуации но планетарните аспекти се такви што не би требало да очекувате нешто од тоа да биде сериозна врска. Биковите кои се во врска ќе бидат прилично тврдоглави такашто можни се несогласувања со партнерот. Но, како што ќе изминува месецот, така работите ќе се смират. Оние кои се во брак ќе бидат фокусирани на финансиски проекти кои ќе бидат профитабилни за целото семејство.

Здравје – Променете го режимот на вежбање.

Близнаци

Работа – Кариерата ќе ја оставите на страна во текот на овој месец. Тоа не значи дека целосно ќе стагнирате, бидејќи главниот фактор за успешност во вашето поле е комуникацијата, што е вашата силна страна. Близнаците кои се во потрага по работа во текот на овој месец би можеле да најдат примамливи добри понуди. Ситуацијата со парите е особено добра.

Љубов – Не баш добра вест за слободните Близнаци. Љубовта и сексот нема да бидат на вашиот дневен ред во текот на јуни. Уживајте во флертот бидејќи ќе имате можност за тоа, но не очекувајте ништо повеќе. Што се однесува до зафатените, вашиот емотивен однос во текот на јуни ќе биде прилично комплексен. Без разлика дали сте во сериозна врска или брак, немојте да очекувате премногу разбирање ниту хармонија во партнерските односи.

Здравје – Ќе бидете под стрес, па добро би било да посетувате часови по јога.

Рак

Работа – Ако им се верува на ѕвездите, ова ќе биде прилично досаден месец кога станува збор за вашата кариера. Не би требало да очекувате дека ќе се случи нешто посебно во текот на јуни. Вашите финансии ќе бидат и повеќе од одлични, но бидете рационални и воспоставете рамнотежа помеѓу приходите и расходите.

Љубов – Одличен месец за емотивните односи без разлика дали сте слободни или во врска. Оние слободните ќе имаат многу можности за запознавање на потенцијален партнер, особено во социјалните собири и помеѓу влијателни личности. Некои пак, ќе стапат во брак. Зафатените Ракови ќе уживаат во романтични и страствени моменти.

Здравје – Ќе бидете во одлична форма.

Лав

Работа – Ќе бидете вклучени во реализација на проект од големо значење. Колку и да претставува отскочна даска за идниот период, толку ќе биде и тест за вашата граница на толерирање. Без разлика на тоа, вашата упорност и трпение ќе ви помогнат да го завршите вашиот дел од работата на време. Вашата финансиска ситуација во текот на јуни нема да биде многу добра, што не значи дека ќе штедите.

Љубов – Слободните Лавови ќе имаат можност да го запознат идниот партнер на социјалните случувања, особено ако учествуваат во некои хуманитарни акции. Зафатените Лавови би требало да размислат за својот емотивен однос, но важни одлуки како венчавка или развод не би требало да ги донесувате пред 19 јуни. Неопходное да бидете трпеливи и да се обидете да се усогласите со партнерот.

Здравје – Ова е одличен период за професионалните спортисти.

Девица

Работа – Ќе има многу можности за професионално напредување такашто кон крајот на месецот можете да очекувате зголемена плата или напредување. Ќе имате шанса и за професионално усовршување, а бизнис патувањата ќе бидат составен дел од вашиот живот. Ќе бидете прилично горди на себеси и вашите достигнувања па не е необично да се трудите што повеќе финансиски да просперирате.

Љубов – Осамените Девици би можеле да пронајдат нова љубов токму на работа или пак да се заљубат во нивниот пријател. Оние кои се во врска шармот нема да им помогне па можат да заборават на романтиката и сексот, бидејќи партнерот нема да сака ништо од тоа. За оние кои стапиле во брак, треба да преземат одредени чекори за да го зајакнат односот со својот партнер.

Здравје – Не ги прескокнувајте редовните оброци и секојдневното вежбање.

Вага

Работа – Благодарение на вашите вештини и организациски способности, вашата кариера ќе достигне огромни висини овој месец. Ова ќе биде најдобриот месец во годината за вас што се однесува до работата. Можни се и патувања во странство. Вагите кои бараат работа ќе ги зголемат своите шанси ако во овој период започнат со подобрување на нивното професионално знаење.

Љубов – Ќе ви биде малку потешко да избалансирате помеѓу вашите работни и приватни обврски, но сепак некако ќе успеете. Иако ќе работите многу, ќе пронајдете време за партнерот и излегувања со пријателите. Вагите во сериозна врска или брак би требало плановите за бременост да ги одложат за наредниот период.

Здравје – Ќе се чувствувате прилично добро до 21 јуни, кога треба повеќе внимание да обрнете на вашите репродуктивни органи.

Шкорпија

Работа – Во вашата куќа на кариерата моментално преовладува Марс, така што ќе имате зголемени работни активности. Потребно е да ги надминете сите предизвици на работното место и да се докажете. Вашиот труд ќе даде добри резултати бидејќи за брзо време доаѓа напредокот во вашиот професионален живот. Финансиската ситуација ќе варира од недела до недела, но кога ќе биде неопходно, ќе имате пари од вашата друга половина или некој член на семејството.

Љубов – Во текот на јуни ќе имате неколку можности за запознавање на партнерот, но воглавно тоа ќе се одвива на некои чудни места. Нема да биде ништо необично ако ја пронајдете својата сродна душа преку интернет. Оние кои се во врска би можеле да имаат несогласувања со партнерот поради парите. Припадниците на овој знак кои се во брак ќе имаат цел месец да се фокусираат на деца, а некои Шкорпии ќе дознаат дека нивното семејство ќе се зголеми за уште еден член.

Здравје – Стресот предизвикан на работа би можел да се одрази на вашето здравје.

Стрелец

Работа – Вашиот професионален живот ќе биде многу успешен бидејќи внимателноста која ја покажувате во текот на извршувањето на вашите обврски нема да помине незабележано. Очекувајте зголемување на платата, како и јавна пофалба од вашите надредени. Иако финансиската стабилност и онака е стабилна, во текот на месецот под влијание на Марс ќе се подобри уште повеќе, со што ќе имате уште поголема самодоверба.

Љубов – Јуни е особено среќен месец за формирање на нови врски. Вашата среќа може да ја пронајдете во текот на патување во странство. Исто така, теретаната и работното опкружување се одлично место за нови романси. Сепак, врските кои ќе ги започнете на брзина, ќе ги завршите во текот на овој месец. Зафатените Стрелци би можеле да очекуваат помалку внимание од партнерот. Исто така, се препорачува овој месец да не размислувате за бременост.

Здравје – Се’ до крајот на јуни ќе имате кревко здравје. Обидете се поздраво да се храните.

Јарец

Работа – За вас не постои пречка за успех, бидејќи се’ ќе постигнете со внимателна работа. Имате добри контакти на работа кои ќе ви помогнат во тоа како и поддршка од вашиот пријател. Јарците кои се во потрага по работа ќе имаат големи шанси за ново вработување. Што се однесува до финансиите, во овој период би можеле да ја повлечете малку рачната за подоцна да можете да уживате.

Љубов – Ова е одличен месец за емотивниот живот на Јарците. Слободните припадници на овој знак ќе имаат доста можности за нова врска, додека оние во сериозна врска би можеле да закажат венчавки, додека тие што се во брак би требало да избегнуваат конфликти и расправии со партнерот, како и да обрнат внимание на тонот со кој им се обраќаат. Ако ви е во план да разговарате за бременост, тогаш бидете внимателни кога ја започнувате темата. Доколку веќе имате деца, очекувајте поради влијанието на Венера нивното однесување да се промени.

Здравје – Доволно одморете се, и добро би било да започнете да практикувате јога или медитација.

Водолија

Работа – Подгответе се за големи промени на вашето работно место. Работната средина ќе биде доста нестабилна, а можно е да бидете преместени и на друго работно место. Уран и Нептун, вашите планети на финансии нема да ви бидат позитивно наклонети во текот на овој месец па очекувајте привремен пад на заработката.

Љубов – Слободните Водолии на секој чекор ќе имаат можности за нови познанства и флерт, без разлика дали се излезени, на работа или во теретана. Влијанието на Марс ќе го потисне влијанието на Сатурн и ќе ве насочи кон романтичните води. До 21 јуни ќе уживате во врските без обврски, а после тој датум ќе се појават можности за сериозна приказна.

Здравје – Алтернативната медицина ќе ви биде од голема помош.

Риби

Работа – Голема е можноста да ви излезе можност за стручно усовршување, па добро би било да не ја пропуштите можноста. Доколку сте во потрага по работа, ќе ви се појави можност за вработување. Но, пред да ја прифатите понудата би требало да ја проверите работата која ви се нуди. Финансиската ситуација ќе биде стабилна, бидејќи заработката ќе биде одлична.

Љубов – Се’ до средината на јуни ќе имате турбулентен период за емотивниот живот на Рибите, а после тоа можете да дојдете до здив. Слободните припадници на овој знак би можеле да се заљубат на некој настан или преку страна за запознавање, а ќе бидете задоволни од вашата врска и доста ќе се забавувате. Оние со партнер ќе уживаат во нивните романтични моменти.

Здравје – Добро би било да одете на систематски преглед.

ХОРОСКОП: Што треба да сторите за срќета конечно да ве пронајде?

Овен: работете на случајот

Вашиот пријател според хороскопскиот знак, Томас Џеферсон, рекол: „Јас многу верувам во среќа и видов дека колку повредно работам, толку повеќе ја имам“. Овните се чувствуваат најсреќно додека работат нешто, вложувајќи ги своите напори до максимум, со цел да постигнат некаков успех. Ако постојано ја вложувате вашата енергија во креирање на животот кој сакате да го живеете, вие ја зголемувате веројатноста среќата да ви се насмевне.

Бик: следете го вашиот рецепт

Вие сте биле досега среќни и тоа не е случајност. Запомнете ги чекорите кои еднаш ве одвеле до среќните периоди во вашиот живот и повторно следете го нивниот редослед. Доколку ја повторувате вашата среќна комбинација од активности, не само што ќе го добиете посакуваниот резултат од неа, туку таа и ќе се вкорени во вас.

Близнаци: создадете повеќе пријателства

Вашата способност за градење пријателски однос со луѓето кои ги запознавате во животот, е природно вградена во вас, па зошто да не ја искористите во полза на вашата среќа и задоволство?! Вашите одлични комуникациски способности ви овозможуваат лесно да се конектирате со луѓето, а секоја личност со која ќе се запознаете претставува шанса да го збогатите вашиот дух на еден или на друг начин. Како што ќе расте вашата друштвена мрежа, така ќе растат и вашите можности.

Рак: создадете ритуал

Вашиот душевен мир можете го зголемувате со создавање ритуали. Креирањето серија однесувања кои ќе ги следите, ќе ве одведе онаму каде што постојат среќните случајности. Вие сте од оној тип луѓе, кои веруваат дека одреден предмет ви носи среќа, па без разлика дали вашиот е пенкало, детска четка за заби или приврзок, значењето и вербата која вие ја внесувате во тој предмет, е она што прави тој да ви носи среќа.

Лав: замислувајте си среќни разговори

Вам ви е лесно да го препознаете фантастичното во луѓето и околностите, така што сè што треба да направите за да се чувствувате среќни, е да си го повторите на глас тоа што веќе го мислите. Вашиот оптимистичен поглед кон животот, прави сите луѓе околу вас да се чувствуваат подобро. Колку повеќе ја подобрувате атмосферата со вашата позитивна енергија секаде каде што чекорите, толку повеќе среќа ќе привлечете во вашиот живот.

Девица: дајте си малку време

Замислете си ја следнава ситуација: Момче си ја скршило ногата. Неговото семејство помислило дека тоа е резултат на лоша среќа, но една недела подоцна, токму скршената нога го спасила од регрутирање за војна. Како што поминува времето, така ни се менува перцепцијата за она што е среќа, а што не. Така и вие треба да прифатите дека во животот не е сè така црно-бело и дека понекогаш околностите кои дефинитивно изгледаат како несреќни, излегува дека се создавачи на најсреќните моменти во вашиот живот.

Вага: уредувајте го домот, работното место и автомобилот

Најголемо влијание на расположението има околината. Научете да кажете „не“ и да ги одбиете луѓето кои тоа го заслужиле без да ви биде непријатно. Не се затворајте во четири ѕида, потребни ви се луѓе како што на билките им е потребно сонце. Намалете со посесивноста и љубомората, тие емоции ве прават огорчени и лути без причина. Занимавајте се само со тоа што го сакате, останатото може да почека.

Шкорпија: предајте им се на своите желби и не се водете спрема другите

Преголемото прилагодување може да предизвика бес и депресија. Наместо толку често да ги слушате туѓите проблеми, раскажете ги вашите. Верувајте и повеќе на својата интуиција, таа е прилично точна во сите ситуации. Не се плашете од негативните емоции, тие се еден вид на издувен вентил. Јадете здраво и избегнувајте ги пороците, тие се вашата слаба точка.

Стрелец: побарајте совет

Најбрзиот и најлесниот начин да стигнете онаму каде што сакате да бидете, е да побарате совет од некој друг. Вие зрачите со младешки дух и ентузијазам, па доколку и дозволите на некоја „постара душа“ да ви даде добар совет во врска со нешто – вие ќе бидете незапирлива сила.

Јарец: пронајдете си го својот ментор

Вие сте природно комептитивни, па понекогаш заборавате дека не секој сака да се натпреварува со вас. Всушност, токму онаа личност која мислите дека е во подобра позиција од вас, која вие упорно се трудите да ја окупирате, можеби ќе има желба да ви помогне и да ви се најде за нешто. Вие ги зголемувате вашите шанси да бидете среќни, на начин што ќе побарате помош од некој друг.

Водолија: замислете си сончева иднина

Способноста да си ја претставите низ слики иднината во вашата глава, е вашата суперсила. Кога си проектирате во мислите успешен крај за вас, вашите најблиски и светот воопшто, најчесто истата таа ваша среќна верзија за иднината, испаѓа токму онака како што сте рекле дека ќе биде.

Риби: дружете се со весели луѓе

Вие имате една навистина интересна способност да ги апсорбирате вибрациите кои ги шират луѓето околу вас, а кога сте во близина на среќни луѓе, и вие постанувате среќна личност. Вие во суштина и не треба да правите нешто особено за да бидете среќни. Едноставно бидете секогаш во близина на луѓе кои се задоволни од нивниот живот.

Популарно