Хороскопот има одговор зошто луѓето ви го кршат срцето

Велат дека треба да бакнеме неколку жаби пред да го најдеме својот принц, или принцеза. Но, кога нашето срце е скршено, тоа е едно од најлошите чувства на светот. Но, можеби хороскопот може да ни открие зошто луѓето постојано го кршат нашето срце.

Овен

Вашето расположение се менува постојано во врските. На почетокот, оние кои ве засакуваат мислат дека можат да ве сакаат и во добро и во лошо, но потоа откриваат дека вие навистина сте тешка личност, со чести промени во расположението.

Бик

На почетокот делувате студено во врските, но потоа станувате опсесивни и постојано имате потреба од другата личност, што ги изненадува оние кои почнуваат врска со вас. Вашата посесивност ги тера да се одалечат од вас, бидејќи не можат да ви го дадат сето внимание кое го посакувате.

Близнаци

Вие сте непостојани, така што вашиот партнер не знае дали сте сериозни за врската или не. Понекогаш делувате како мали деца кои не знаат што сакаат.

Рак

Не постои ништо што ги одалечува луѓето од несигурноста. А, вие сте многу несигурни и имате потреба од постојано докажување на љубовта. Поради својата несигурност, станувате многу сомничави за нивното однесување.

Лав

Често сте многу полни со себе, што е шармантно на почетокот, но по некое време навистина им здосадувате на луѓето. Вашата ароганција може да избрка секого од вас.

Девица

Вашето постојано судење на другите може навистина да ги игнорира другите. Постојано ги анализирате работите и сте многу критични кон другата личност во многу ситуации. Тоа ги тера да се чувствуваат како да не се доволно добри за вас и дека ништо не е правилно.

Вага

Оние кои ќе ве засакаат мошне брзо губат интерес кога ќе видат како се самосожалувате постојано. Никој не сака личност која постојано се фокусира на лошите нешта. Оние кои ве сакаат не сакаат да се чувствуваат како да немаат позитивно влијание во вашиот живот.

Шкорпија

Вие чувате премногу тајни од другите луѓе и едноставно не може да ви се верува. Често се однесувате како да сакате да ја контролирате другата личност и тоа може да ги одалечи од вас. Намалете со посесивноста и љубомората.

Стрелец

Никој не сака да биде во врска со празни ветувања. Ако постојано ветувате нешто што не можете да исполните, како ќе знае вашиот партнер дали може да ви верува?

Јарец

Треба да научите да ги избирате битките. Ослободете се од малите, глупави нешта и прифатете ги такви какви што се. Морате да им простувате на луѓето за неважните нешта. Секако дека ќе ги одалечите од себе ако постојано им ги ставате на нос нештата кои ги направиле.

Водолија

Време е да се отворите и да им дозволите на луѓето да бидат со вас. Вие почнувате врска, но често се однесувате како да не сте во неа. Бидете искрени за вашите чувства и не бегајте од тоа што го чувствувате.

Риби

Вие никогаш не сте задоволни со реалноста на животот. Секогаш барате нешто подобро и често бегате од реалноста. Ако се однесувате како другите да не се доволно добри да бидат во вашиот живот, тогаш секако дека тие ќе се откажат од вас.

ХОРОСКОП: Три знаци на кои крајот на 2017 ќе им донесе многу среќа

На само 15тина дена до 2018 година овие три хоросопски знаци може слободно да се каже дека им е најубав период од годината кога е во прашање љубовта:

Водолија

Припадниците на овој знак имаат најголеми шанси во овој период од годината да ја официјализираат врската или пак да стапат во брак.

Оние кои се во врска, можат само да уживаат во прегратките на својот партнер. Не им треба ништо повеќе за да бидат среќни.

Рак

Најемотивниот знак во хороскопот овој период ќе има среќа кога се во прашање љубовните врски. Конечно ќе успее или да излезе од лоша врска или да го запознае принцот на бел коњ или пак ќе официјализира нешто што одамна го посакува.

Нежните дами Ракови сакаат да влезат во брак со верен партнер, па во текот на месец декември токму таков ќе запознаат. Ако пак веќе подолго време размислувате за некој воздушен знак сега ќе имате незаборавни моменти кои ветуваат сериозна врска.

Лав

Иако огнените Лавици мислат дека уште не е дојдено време да се смират, овој период во целост ќе ги демантира. Во текот на декември конечно ќе се спасат од нивната заплеткана ситуација и нештата ќе бидат многу јасни.

Декември и јануари ќе им донесат многу насмевки, љубов но и можна брачна понуда.

За припадничките кои веќе долго време биле во врска вистински момент е да кажат ДА или барем да размислат за тоа, додека слободните може да ја чекаат фаталната љубов на која нема да и одолеат.

Дневен хороскоп

ОВЕН

Во средба со соработниците наидувате на знаци на мрзоволност или негирања. Се е добро се оддека некој не побара одредена услуга од ваша страна. Меѓутоа, без нечија подршка неможете да ги остварите сите цели. Партнерот прави многу работи поради кои треба да се чувствувате навистина поласкано. Некој сака вас да ве израдува на посебен начин. Обрнете внимание на соодветна грижа.

БИК

Некој е на ваша страна, но тоа не е доволно за во потполност да ги остварите своите деловни цели. Потребно е да ја контролирате својата психичка и емотивна тензија, прегу зголемена работа актовност или движење. Не дозволувајте некој да ве оптеретува. За среќа саканата личност добро ве познава вас и знае да ви угоди на различни начини. Уживајте во својот свет на интима. Ќе ви треба некоја прошетка или спортска активност.

БЛИЗНАЦИ

Делувате расположено и својата работа ја обавувате на рутински начин. Не обрнувате посебно внимание кон соработниците кој имаат поразлични идеи, не сакате да влијаете на нечие мислење или одлука. Се обидувате правилно да разберете нечија емотивна реакција, но мотивите понекогап се премногу скриени и тешко е да се разбере на вистинскиот начин. Ако погрешите, брзо ќе се покаете. Избегнувајте стресни ситуации.

РАК

Доколку вам ви смета нечие присуство избегнувајте ривалски однос. Деловните проблеми треба да ги решавате разумно и без голема еуфорија. Важно е да воспоставите подобра контрола над своите емоции. Секој вид на претерување носи дополнителна конфузија со околината и го нарушува вашиот прихолошки мир кој го имате. Планирајте некоја романтична забава или средба со блиска личност. Уживајте во работите кои ви причинуваат задоволство и опуштете се.

ЛАВ

Не ви се допаѓа сознанието дека страдати поради нечије самоволие или дека се наоѓате во инфериорна положба во однос на своите соработници. Сепак неможете лесно да го промените деловно финансискиот поредок или нечија волја. Непотребно се оптеретувате со различни теми кои ве оддалечуваат од својата драга личност. Променете ја својата ориентација во размислување и набрзо се ќе тргне во позитивен правец. Бидете умерени и избегнувајте различни предизвици.

ДЕВИЦА

Имате впечаток дека вашите идеи се од пресудно значење и поради тоа почнувате понфликти со одредени соработници. Секој има право на свое мислење, но нови конфликти се непотребни и го отежнуваат продолжението на соработката. Бирате големи зборови пред саканата личност за да оставите одреден впечаток. Почнувате да забележувате дека вашите желби и критериуми се разликуваат бидејќи вашиот партнер има некоја визика. Не носете избрзани одлуки, успорете го забрзаниот ритам.

ВАГА

На време треба да ги корегирате деловните пропусти. Можен е позитивен расплет на случувањата под услов да се консултирате со блиски соработници и да ја сочувате присебноста во одлучувачките ситуации. Засилената суета ве наведува на погрешен заклучок. Партнерот само привидно делува незаинтересирано за вашата приказна и вашите идеи. Понекогаш работите изгледаат комплетно различни и спротивно на тоа како вие што ги гледате. Вечерните часови посветете ги на изолација, добро ќе ви дојде опуштање.

СКОРПИЈА

Чувствувате мал замор и недостаток на концентрација. Поради тоа избегнувајте натпреварувачка атмосфера или некое непотребно докажување. Важно е во предвиден рок да ги завршите своите обврски. Средба со една личност ќе ви разбуди сеќавање на пријатни спомени. Сепак не сакате да се препуштите на емоциите и на носталгијата. Важно ви е да го подобрите своето расположение. Добро ќе ви дојде прошетка или релаксација.

СТРЕЛЕЦ

Вие делувате како личност која носи голема сигурност и доверба. Важно е убаво да ја смислите вашата изведба пред соработниците. Позитивните резултати произлегуваат од заедничкото дејствување или способноста правилно да го наметнете вашето влијание. Важно Ви е да освоите нечие внимание или емотивна наклонетост. Во секоја добра можност и без двоумење, слободно да го користите вашиот шарм и заводливи вештини што ги поседувате. Вие сте во одлична психофизичка форма.

ЈАРЕЦ

Ви се нуди добра можност да ги потврдите вашите професионални способности или да добиете истакната улога во друштво на соработниците. Побарајте нечие професионално мислење, пред да донесете конечна одлука во проценувањето на деловните интереси. Вие сте загрижени за некои настани кои започнуваат да го малтретираат вашето семејство.

Вие не успевате на најдобар начин и со сигурност да отфрлите нечие размислување или однесување. Нема причина за екстремна загриженост.

ВОДОЛИЈА

Сакате да прифатите работа што носи добар профит. Сепак, ќе се покаже дека имате некаква грешка и се залажувате со неверодостојни информации. Избегнувајте брзоплетост во вашето расудување и однесување.

Во односот со саканата личност неизбежни се промени. Нема причина да се заколнувате за некои лажни ветувања, бидејќи проблемите сами нема да бидат решени. Добро би Ви дошло одмор или рекреација.

РИБИ

Имате добри идеи и подготвени сте да прифатите нови решенија. За да ги постигнете своите деловни намери, ви требаат потврдени информации. Околината е подготвена да ја поддржи вашата улога и очекувања во заедничка акција. Покажете дека имате доволно стрпливост, особено во некои деликатни ситуации.

Лицето што го сакате сигурно заслужува бескрајно внимание или разбирање од ваша страна. Подобрете ја Вашата концентрација.

ХОРОСКОП: Што му рекол Бог на секој хороскопски знак?

Овен
Тебе прв ти го давам ова семе за да ја имаш честа да го посееш пред сите останати. За секое семе кое ќе го посееш, во твојата рака ќе се размножат милион нови. Но, нема да имаш време да гледаш како секое семе расте, бидејќи ќе пораснат повеќе растенија од она што си планирал. Ти ќе бидеш првиот кој со мојата идеја ќе допре до умот на луѓето. Твојата работа нема да биде да ја негуваш таа идеја ниту да ја преиспитуваш, туку да ги правиш луѓето свесни за моето постоење. Твојот живот ќе биде акција, акција и само акција. Заради твојата посветена работа, ти подарувам самодоверба.

Бик
Ти подарувам моќ да создадеш семе од материјата. Ти доверувам голема работа која бара исклучителна трпеливост, бидејќи мораш да го довршиш она што си го започнал инаку семето ќе отиде во неповрат. Додека не ја довршиш својата задача немој да се преиспитуваш и да се потпираш на другите. Затоа ти подарувам сила, но мудро користи ја.

Близнаци
Тебе ти давам прашања без одговори за да ги споделиш со останатите со цел да го сфатат сѐ она што ги опкружува. Ти никогаш нема да знаеш што луѓето зборуваат или слушаат, но во нивната потрага по одговори ти ќе го најдеш мојот подарок – знаење.

Рак
Тебе те задолжувам да ги научиш луѓето за чувствата. Благодарение на мојата идеја, ти кај нив ќе предизвикаш смеење и солзи за да би сфатиле дека сѐ што гледаат и помислуваат настанува однатре, од длабочината на душата. Ти подарувам семејство за да можеш уште повеќе да ја покажеш својата исполнителност.

Лав
Твојата задача ќе биде да му укажеш на целиот свет за моето постоење во полн сјај. Сепак, морa да бидеш внимателен, не премногу горд и никогаш не заборавај дека јас сум оној кој го создаде светот и сѐ во него, а не ти. Доколку заборавиш, луѓето ќе те презираат. Работата која ти ја доделувам е забавна и радосна, но под услов да ја работиш правилно. Затоа ти подарувам чест.

Девица
Тебе ќе ти дадам задача да истражиш што направило целото човештво со она што го имам создадено. Треба да ги надгледуваш сите луѓе и да ги потсетуваш на нивните грешки. Заради тоа што ќе го направиш во мое име ти подарувам чистина на мислите.

Вага
Твојата мисија ќе биде да служиш како пример на кој луѓето би се огледувале и според кој би се однесувале обѕирно кон останатите. На тој начин ќе научат дека сите мора да соработуваат заедно, но и да размислуваат како она што го прават може да влијае на другите. Ќе те поставам негде каде што има неслога, но за возврат ќе ти подарам љубов.

Скорпија
Ќе имаш многу тешка задача. Ќе знаеш што мислат другите, ќе можеш да продреш во нивниот ум, но јас нема да ти дозволам да зборуваш за она што тие го знаат. Ќе има многу случаи кога ќе те заболи она што ќе го видиш и во таа своја болка ќе се свртиш против мене и ќе заборавиш дека тоа не сум јас, туку некој изопачен облик на моите идеи кој предизвикува болка. Ќе видиш многу нешта, како луѓето се однесуваат како животни, па и самата ќе се бориш со она животинското во себе и ќе се изгубиш, но кога конечно ќе се вратиш на вистинскиот пат, и ќе се свртиш повторно кон мене, ќе ти подарам возвишена цел.

Стрелец
Од тебе барам да ги научиш луѓето да се смеат како не би постанале огорчени бидејќи не ја разбираат мојата идеја. Благодарение на насмевката ќе им подариш надеж, а таа надеж ќе ги поттикне својот поглед повторно да го свртат кон мене. Ќе влијаеш на многу животи, макар и на момент, но ќе спознаеш и немир, кој постои во секој човек. Затоа ти подарувам бесконечна благосостојба која ќе можеш да ја шириш насекаде и со светлина да го допреш секое ќоше во кое владее мрак.

Јарец
Твојата задача нема да биде ни малку лесна бидејќи ќе мора да ги подучиш луѓето да работат. Често ќе ја носиш сета грижа на светот на своите рамена, бидејќи тој товар ја содржи одговорноста на твоите браќа и сестри, која ја ставив во твоите раце.

Водолија
Тебе ти го подарувам концептот на иднината како луѓето би увиделе дека имаат неколку можности во животот. Ќе чувствуваш болка заради твојата осаменост, бидејќи не сум ти дозволил да ја персонифицираш мојата љубов. Но, затоа што на луѓето ќе им обрнуваш внимание на фактот дека постојат нови можности за нив, ти подарувам слобода да можеш да продолжиш да му помагаш на човештвото каде што твојата помош ќе биде потребна.

Риби
Тебе ти ја давам најтешката задача од сите. Ќе ја собираш сета тага на овој свет и ќе ми ја враќаш мене. Твоите солзи на крајот ќе бидат само мои. Благодарение на тие солзи ќе го апсорбираш влијанието на човековото неразбирање на моите идеи, но ќе сочувствуваш со нив и ќе ги натераш сепак да се обидат да ги сфатат. Бидејќи ја имаш најтешката задача, тебе ќе ти го дадам најголемиот дар – ти ќе бидеш единственото дете од дванаесетмината кое ќе ме разбере. Овој дар на разбирање ти го давам бидејќи ќе ти значи кога ќе се обидеш да го рашириш меѓу луѓето и кога тие нема да сакаат да слушаат.

Популарно