Ја зема ли студот првата жртва во Македонија?

Бездомник на возраст од 68 години е пронајден починат во скопската населба Аеродром на улицата „Коста Новаковиќ. Информацијата за ТВ НОВА ја потврдија од МВР.

Според информациите смртта на бездомникот ја пријавил негов другар, исто така бездомник, кај чуварот позади старите магацини на АРМ во чуварницата спроти поликлиниката Јане Сандански утрово околу 9.30 часот.

Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е предадено на судска медицина за обдукција. Се претпоставува дека бездомникот починал од студ, но точната причина за смртта треба да ја покаже обдукцијата.

Бубо Каров влезе во политика

Актерот, Љупчо Бубо Каров од денеска е надворешен советник на министерот без ресор, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски.

Како што соопштија од Владата, неговото искуство со медиумите и во јавните настапи, ќе биде од особен придонес во работата на Секторот за комуникации и односи со јавноста во Владата.

Јована Аврамовска од „Фчерашни вести“ портпарол на Министерството за финансии

Аврамовска беше дел од тимот на сатиричната емисија „Фчерашни вести“ што се емитуваше на телевизија Телма.

ВИДЕО: Лидерите на албанските партии задоволни од имплементацијата на „Албанската платформа/декларација“

Лидерите на албанските партии, со исклучок на партијата БЕСА, вчера во собранието се сретнаа да разговараат за Албанската платформа/декларација.

Присутните лидери и потписнии на платформата изразија задоволство од додега постигнатото.

Популарно