Како да познаете маж кој знае што прави во кревет?

seks-650x396

Добриот маж знае како да ве допира, не само во кревет, туку и при секојдневните активноти. Ако ве држи за рака уште на почетокот на врската, слободно задржете го.

Мажите кои знаат што прават во сексот можат да се препознаат, велат експертите за секс и притоа даваат неколку совети до жените.

За почеток, мажот треба да биде џентлемен – џентлменот се препознава по придржувањето врата или столче во ресторан до грижливо однесување во секоја прилика, а верувајте таквиот сакате да го одвлечете во кревет, бидејќи и таму многу повеќе ќе мисли на вас отколку на самиот себе.

Добриот маж знае како да ве допира, не само во кревет, туку и при секојдневните активноти. Ако ве држи за рака уште на почетокот на врската, слободно задржете го.

За крај, кога ќе видите дека е труди да направи атмосфера и да ве заведе секој пат кога сака да ве однее во кревет – можете да бидете сигурни дека сте го одбрале вистинскиот.

Дали знаете кој е најчестиот вид на неверство?

Кога ќе помислите на афера, сигурно помислувате на вашиот партнер во “акција” со некоја друга. Но, не е се така црно – бело…

Верувале или не, најчестиот вид на неверство не вклучува допир со друга личност. Имено, станува збор за – емоционално неверство.

За емоционално неверство се сметаат платонските или пријателски чувства кон некоја личност, кои постепено прераснуваат во романтични и сексуални, а веќе сте во врска со друга личност.

Овој вид на неверство е неверојатно чест. Околу 45 отсто од мажите и 35 отсто од жените признале дека некогаш имале емоционална афера. Тоа е речиси 20 отсто повеќе отколку луѓето кои признале дека физички го изневериле партнерот.

Една од причините зошто емоционалната афера е толку честа, е тоа што многумина воопшто не го сметаат тоа за неверство. Проблемот е во тоа што многу луѓе не забележуваат дека кон својот пријател или пријателка почнале да негуваат поинакви чувства.

Психологот доктор Виџајета Шајн вели дека губењето на емоционалната поврзаност меѓу партнерите е најдобрата “подлога” за емоционално неверство.

“Можеме да вечераме со својот партнер, а истовремено да се допишуваме со “пријателот” на Фејсбук. Овој вид на оддалеченост додека сме физички блиску, ни овозможува да криеме тајни од личноста која ни значи. Тоа може да биде многу опасно, бидејќи мислиме дека сме блиски со некого, а всушност не сме.

И покрај тоа што многумина ова воопшто не го сметаат за неверство, тоа може да направи многу поголема штета во врската отколку физичкото неверство. Околу 88 отсто од жените рекле дека би се чувствувале многу повредено и загрижено ако партнерот ги изневери на овој емоционален начин, отколку на физички.

Експертите за врски велат дека е многу полесно луѓето да се впуштат во ваков вид на “неверство”, отколку во физичко, но дека постојат начини за да се спречи тоа.

Тие советуваат да разговарате со партнерот за тоа што значи за вас неверство и што можете заедно да направите за уште повеќе да се зближите, бидејќи партнерите после извесно време се земаат еден со друг “здраво за готово”.

ВИДЕО: Петра и Матија покажаа дека нивната љубов нема граници

Петра и Матија Мујкиќ од Копривица докажаа дека нивната љубов е посилна од се!

Тие двајцата неодамна се заколнаа на вечна љубов, а видео снимката од нивната венчавка го обиколи светот преку социјалните мрежи и расплака многумина.

Матија е во инвалидска количка, но тоа на Петра воопшто не и пречи. Таа е подготвена цел живот да го помине со него зошто нејзината љубов нема граници.

Како што пишуваат хрватските медиуми, Матија минатата година завршил во инвалидска количка, по тешка сообраќајна несреќа. Меѓутоа тоа не било препрека за нивната венчавка.

Снимката од нивната венчавка за три дена ја прегледаа над 590.000 луѓе, а во бројните коментари, луѓето им пружаат поддршка и им посакуваат најубави желби.

„Еве како дознав дека сопругот ме изневерува и со кого!“

Прочитајте ја оваа исповед која стана вирална на социјалните мрежи: „Еве како дознав дека сопругот ме изневерува и со кого!“

Пронајдов кондоми во неговиот автомобил, го пробушив пакетчето на секој кондом! Тогаш, во сите ставив малку лут сос! Ги вратив назад во автомобилот пред да се разбуди сопругот.

Тој ден ми кажа дека мора да оди да и помогне нешто на мајка му околу куќата. Три часа подоцна ми се јави мојата најдобра пријателка и ми кажа дека имала секс со своето момче и дека многу ја пече доле...

Сопругот ми се врати дома и стави лед измеѓу нозете велејќи ми дека се изгорел.

Непотребно е да нагласувам дека тој ден останав без својот маж и мојата најдобра пријателка!

Никој од нив незнае што направив!

Популарно