Каролина Гочева се пушти во авантура на Охриско Езеро (ФОТО)

Од брендови за шминка до брендови за автомобили и производство на сокови, пејачката одлично знае да долови различни продукти на публиката.

Токму на таква мисија беше и деновиве, кога на чамец среде Охридското Езеро снимаше рекламна кампања. Без разлика на есенскиот студ, Каролина охрабрена од срамежливото септемвриско сонце одлучи сепак да се соблече само по тексас шорцеви.

Кежуал стајлингот со патики и маичка на риги одлично прилегаше на целата атмосфера. Како и секогаш за нејзината шминка и фризура и овој пат се погрижи нејзиниот долгогодишен пријател и стилист Александар Билјановски Дадар.

1kerol

2kerol

(ВИДЕО) Исповед на Цеца: За првпат по неговата смрт таа проговори

Минаа скоро 18 години, а убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а животот на неговото семејство и неговата смрт и понатаму ја интригираат јавноста.

Цеца со Аркан добила две деца Вељко и Анастасија, кои биле премали кога Аркан бил убиен, па пејачката морала сама да се грижи за нивното воспитување:

-Децата беа мали кога се случи смртта на Аркан, но секогаш беа апсолутно свесни за тоа што се случило. Искрено, јас од нив во ниту еден момент не криев што се случило, искрено и отворено им кажав дека татко им е убиен, никогаш не можев да ги лажам. Особено Вељко кој во тој момент имаше три години, а Анастасија една, така што беше апсолутно свесен за сѐ -  изјавила пејачката извесен период по смртта на Аркан, во една српска емисија.

Таа рекла дека не сака многу да зборува на оваа тма, бидејќи така ги откопува своите рани, но и ден денес неговот убиство со себе би донело еднакви последици врз целото семејство.

Девојката на Аца Лукас има бурно минато - пред Аца била во врска со него

По раскинувањето со Соња Вуксановиќ, Аца Лукас никако да се смири, па пред неколку дена на сплавот „Ривер“ беше со извесната Барбара Петровиќ.

Како што и претходно пишуваа медиумите, Барбара по занимање е актерка, а играше во сериите „Нашата мала клиника“ и „Будва на пена од морето“.

Едно појавување со Лукас беше сосема доволно да почнат да  течат информации за нејзиниот приватен живот, а една од нив е дека Барбара била девојка на водачот на кланот „Кавачки“, Владимир Рогановиќ.

„Барбара и Владо многу се сакаа и малку недостасуваше нивната врска да стигне до олтар. Сепак, имаа поинаков поглед на животот, поради што често се расправаа и одлучија да раскинат во 2016 година. Една година подоцна тој заврши во затвор“, изјави изворот и додаде дека романсата со Лукас била неочекувана.

Оваа информација ја потврдува и самата актерка.

„Тоа е точно, но навистина не гледам причина да се пишува за тоа. Мојот приватен живот е моја работа, никогаш не сум го коментирала, па нема ни сега, како што нема да ја коментирам ни врската со Лукас“, вели Барбара.

Кои се браќата Рогановиќ?

Да потсетиме, 32-годишниот Душко Н. Рогановиќ во подметната експлозија на 25 април годинава остана без двете нозе, по што српската полиција го уапси и неговиот братучед 31-годишниот Владимир М. Рогановиќ, заедно со неговите пријатели Игор Бошњак и Лук Медиќ, поради сомнение дека фалсификувале документи.

Браќата Рогановиќ беа карактеризирани како лидери на кланот „Ковачки“, а вниманието на јавноста го привлекоа во 2009 година, по убиството на лидерот на „Делиите“, Марко П. Весниќ. И двајцата заедно со Дражен Чаџеновиќ, кој им беше соучесник, беа во бегство, но потоа се предадоа. Поради ова убиство, Душко Рогановиќ е осуден на 12 години затвор, а по одлуката на Апелациониот суд, затворската казна му е намалена на осум години.

(ВИДЕО) Лоба: Не сум раскинала со Ѓорѓи, ќе има свадба

„Јас сум родена да бидам пејачка. И родена сум сите да гледаат во мене“, вели поп-пејачката Викторија Лоба, која неодамна го промовира спотот за песната „Дојди“. Ни откри дека за овој спот најмногу се измачила зашто не било лесно да се направи целата организација. „Јас сум ситничар, па додека секој детаљ и сѐ не е како што треба, јас не можам да се смирам“, открива поп-пејачката за својот карактер.

Со оглед на тоа што во последно време речиси сите пејачи „Јутјуб“ го користат како место за промоција, Лоба реши тоа да го направи во градско кафуле, како што некогаш беше традиција да се прават промоциите.

„Промоциите се дополнителни финансии и главоболки. Убаво е да се собереме, да се видиме и да испиеме некое коктелче. Сите некако  гледаме да се стиснеме и секогаш ни требаат повеќе пари за друго, ама ете јас навистина скакав да се собереме и да се дружиме“, вели Лоба.

Таа најавува нов албум. Таа е заштитно лице на познат бренд за долна облека и костими за капење. На прашањето дали се живее само од музика, вели: „Јас го сакам ова што го работам, ама сите бараме дополнителен извор на финансии“.

Иако се пишуваше дека ја раскинала долгогодишната врска со Ѓорѓи, таа рече дека тоа не е точно и дека наскоро ќе има свадба.

„Како и секоја девојка и јас сонувам за венчаница“, додава Лоба. Се пофали дека со Ѓорѓи живеат заедно во новиот стан и дека тој ја поддржува во тоа што го работи.

„И ние сме имале и кавги и недоразбирања, ама еве пет години сме заедно и си легнавме на брашното“, искрена е Лоба.

Популарно