Мајката на сестрите Кардашијан сака да биде старател на својата внука- нуди 5 милиони долари за нејзе

Мајката на популарните сестри Кардашијан, Крис Џенер, одлучи да се вмеша во врската на нејзиот син Роби и старлетата Блек Чајна.

Старлетата неодамна, само еден месец после породувањето, се одлучи да го напушти своето момче земајќи го со себе и штотуку роденото бебе.

Крис Џенер смета дека ваквата ситуација влијае на угледот на нејзиното семејство, па таа се одлучи да не ја покани на прослвата на Божик.

Таа донесе уште една одлука, и понуди на Блек Чајна пет милиони долари за нејзината внука Дрим. Како што наведуваат странските медиуми, Крис сака да биде старател на девојчето.

(ФОТО 18+) Голотијата е нејзин заштитен знак, но овој пат навистина претера?

Голотијата не е новост кога станува збор за Ким Кардашијан, но овојпат нејзините обожаватели не беа претерано воодушевени.

Ким за промоцијата на својот нов парфем позираше потполно гола, но наиде на бројни негативни коментари од страна на нејзините фанови.

Фотографијата сепак доби околу 2 милиони лајкови.

(ВИДЕО) Копија на нејзината тетка: Внуката на Дијана блесна на свадбата на принцот Хари и Меган, а документарецот за неа пак откри покантни детали

Откако внуката на трагично загинатата принцеза Дајана во саботата се појави на кралската венчавка предизвика бура од реакции и позитивни коментари.

Имено Кити Спенсер е внука на принцезата Даја од нејзиниот брат, а воедно и прва братучетка на принцовите Хари и Вилијам.

Таа на венчавката се појавила во креација потпишана од модната куќа „Долче и Габана“, со кои често соработува.

По нејзиното појавување неизбежни беа и коментарите дека таа многу наликува на нејзината тетка, погледнете.

Кога се зборува и се пишува за кралското семејество, невозможно е да не се спомне принцезата Дајана и нејзиниот принц Чарлс.

Фановите на кралското семејство за Хари и Меган сакаат подолг брак отколку што имаа Дајана и Чарлс, а животот на Дајана и Чарлс и понатаму е жешка тема за која многумина сакаат да знаат нешто повеќе.

Во документарецот “Diana – Story Of A Princess” се наведува дека за времето на бракот, пријателите на Чарли зборувале дека принцезата имала психички проблеми поради трауми од детството. Имено, кога имала седум години, нејзините родители се развеле, а старателството го добил нејзиниот татко.

Пени Џуниор, авторката на биографијата на покојната принцеза, исто така во документарецот изнела тврдења дека Дајана во врска со принцот влегла со ментални проблеми кои подоцна кулминирале со депресија и булимија.

Разводот на нејзините родители наводно бил еднакво драматичен како и нејзиниот развод, а родителите на Дајана по разводот речиси не ни разговарале. Нејзиниот татко повторно се ожени по неколку години, а таа тоа тешко го поднела.

– Имала несреќно детство и сама влезе во несреќен брак, вели Џуниор.

Принцезата Дајана била „ идеална девојка за принцот Чарлс“ во таа доба. Била ќерка на англискиот гроф, имала 19 години и немала момче пред принцот.

Иако на почетокот нивниот брак изгледал како бајка, принцезата подоцна сама признала дека тоа било пекол уште од првиот ден, и дека за време на првата година од заедничкиот живот таа заболела од булимија и депресија. Неколку пати се одидувала и да се убие.

ФОТО: Борјан Јовановски ја покажа ќерката матурантка

Пред два дена матурска забава правеше најстарата ќерка на новинарот Борјан Јовановски, Мира, која е од неговиот прв брак. Фотографијата од матурската забава ја сподели сопругата на Борјан, актерката Амернис Нокшиќи – Јовановска, под која напиша „Мојата матурантка“.

Претходно и Борјан сподели фотографија од својата ќерка, која заврши во средното училиште „Орце Николов“, вејеќи „Мојата гордост е Мира Јовановска“. Фотографијата на која се Амернис и Мира предизвика многу позитивни коментари, а матурантката ги собра сите комплименти за тоа колку убаво изгледа.

Популарно