Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

Објавено на 05 декември 2016, 19:46

СПОДЕЛИ:

tanec-3
Македонски ора и македонска музика како загревање за НБА натпреварот Детроит Пистонс и Орландо Меџик.
Македонската културно-уметничка група Танец, што работи во составот на Македонската православна црква, „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Детроит САД ги забавувала гостите и навивачите на двата НБА-клуба, пред вчерашниот натпревар во светски познатата спортска сала Палас во Детрот.
Неовообичаениот настап на танцовата груп бил проследен со воодушевување, особено од кореографијата на македонски ора.
-Тие се наши вистинските културни амбасадори на нашата држава Македонија, велат од МПЦ во САД.
tanec-1

tanec-2

tanec-4

СПОДЕЛИ: