НЕ издржа: Марија Шерифовиќ со провокативен одговор до Елена Кариќ

Пред еден месец се појавија приказни за наводната љубовна врска меѓу Елена Кариќ и Марија Шерифовиќ, но досега двете се воздржуваа од било каков коментар во врска со нивниот однос.

Елена Кариќ се реши конечно да проговори на таа тема изјавувајќи дека тоа е како шлаг на торта и само нека е до љубовта.

-Никогаш не демантирам, не порекнувам, се не жалам- рече Елена.

После ова и Марија Шерифовиќ побрза да каже нешто во врска со нејзините чувства и да одговори каков е нејзиниот љубовен живот.

-Љубовниот живот ми е како мирно море со тиркизна боја, прекрасен бел песок и светлоплаво небо. Да речеме дека сме на Малдивите – рекла Марија. Не се знае дали алудирала на неодамнешната посета на Елена и нејзиниот сопруг на Малдивите.

Марија раскажала и како се носи со емотивните порази.

-Кога веќе ќе дојде до нив, јас сум ОК.Она што ми е многу потешко е периодот додека се крши дали ќе има пораз. Кога ќе се преживее фактот дека љубовта исчезнува, тогаш прифаќањето на поразот е само работа на протокол – рекла Марија која објаснила дека кај емотивниот партнер ја цени искреноста и способноста да ја држи будна.

(ФОТО) Богата и изопачена: Босанката која “жари и пали“ во Холивуд

Американката со босанско потекло, Санела Џенкинс овие денови се најде во центарот на вниманието на американската јавност.

Познатиот актер Роберт Дауни Џуниор ги шокираше сите разоткривајќи го тајниот свет на педофилија и проституција во Холивуд, а како еден од главните актери ја наведе и Санела.

Во неговото експозе во кое ги наведува сите валкани работи и перверзии од политичките кругови и индустријата на забава, Роберт како еден од клучните играчи ја наведе и Санела Дајана Џенкинс, со која некогаш бил близок пријател.

„Немам проблем со било што доколку луѓето тоа го прават доброволно, се додека тоа е во согласност со другите и додека не се повредува некој психички или физички. Јас сум поранешен близок пријател со жената која се вика Дајана Џенкинс. Се сомневам дека ја знаете. Таа е екстремно богата распуштеница, чиј маж управуваше со британската Барклеј банка, а таа беше задолжена за арапските инвеститори во банката! Управуваше со високата проституција за Арапите, луѓето од Вол Стрит, Вашингтон, кралевите и холивудската елита. Исто така е голем филантроп, мецена на уметноста, политички донатор и социјална хостеса за сите. Нејзините најдобри пријатели меѓу холивудските ѕвезди се Шон Пен, Клајв Дејвс, Ари Емануел, Џорџ Клуни, Синди Крафорд и нејзиниот мал куќен љубимец Хајден. Дајана е посредник меѓу богатите Арапи, Азијати, спортисти со холивудските актерки-модели. Таа исто така е болна и изопачена“ – напиша Дауни.

Родена е во Сараево 1973 година како Санела Чатиќ, таму ја поминала младоста и никогаш не заборавила од каде потекнува, па поради тоа е и заслужна за доведување на голем број ѕвезди во Босна, меѓу кои и Анџелина Џоли.

Позната е по хуманитарната работа, а скоро и да не немаше медиум кој не пишуваше за разводот на Санела и богатиот британски банкар Роџер Џенкинс, кој великодушно и без влечење по судови и препушти половина од богатството, кое се проценува на 380 милиони евра.

Па така Санела стана една од најбогатите 500 луѓе во Велика Британија.

ФОТО: Тања Кочовска објави фотка во костим за капење

Иако не е во тренд со социјалните мрежи и што е ин во светот на интернетот, македонска актерка Тања Кочовска, објави фотографија во костим за капење. Она што е интересно за неа е, тоа што, таа секогаш е расположена за шега, дури и на своја сметка, особено кога станува збор за килограмите. Овој пат на својот Фејсбук профил објави фотка во костим под која напиша дека килограмите не се важни, ако „животот е прекрасен“.

ФОТО: Катарина Иванова со фотка во „Космополитан“

Најпознатата македонска манекенка, Катарина Ивановска, е една од ретките кај нас која не само што се фотографирала за најпознатите модни списанија, туку била дел и од ревиите на најпознатите светски брендови. Иако сега времето го минува со своето синче Вања, сепак, Катарина сподели фотографија на коа е сликана во англискотро издание на еден од најпознатите магазини “Космополитан“.

Во интрервју за “Репортер“ таа неодамна ни раскажа колку мајчинството ја променило и дека сега се се  врти околу синчето Вања. Но, откри и дека во февруари почнува со работните активности, па кога ќе има снимања надвор од земјава ќе замине заедно со сопругот Цобе и бебето. Таа ни откри дека планира догодина за одат сите тројца во Њујорк, каде на својот син ќе му го раскаже нејзниот американски живот.

Популарно