Неверојатно: Сакала да го врати штотуку родениот внук во болница бидејќи бил грд

Неверојатна случка се случила во градот Санта Марта во државата Колумбија.

Имено, повозрасна жена не сакала да го прифати својот штотуку роден внук бидејќи бил многу грд.

Таа заедно со својата ќерка дошле во болницата во која претходно се породила и барала од медицинскиот персонал да и го дадат „правото“ бебе.

Таа тврдела дека бебињата се заменети и поради тоа таа го добила погрешното бебе односно грдото.

Лекарите ја убедувале дека нема никава замена на бебињата.

„Бебето беше здраво. Уште еднаш го прегледавме и ги испративме дома, а бабата ја пративме на психијатриско лекување“ - изјавиле лекарите.

Моментално бебето е дома, а бабата редовно посетува терапии.

Пејачка почина на сцена

Француската пејачка Барбара Велденс колабирала и починала на сцена додека настапувала на фестивал, јавуваат западните медиуми.

Засега не е позната причината за нејзината смрт, но според еден од извештаитe, најверојатно добила струјен удар.

35-годишната Велденс оваа година го направи својот прв албум, а за него доби награда за млад талент.

Полицијата почна истрага за причината за смртта, и засега одбива да шпекулира.

Велденс настапувала заедно со пијанист и гитарист настапот бил дел од нејзината турнеја. Таа стана пејачка откако претходно пораснала во циркус.

ВИДЕО: Скопски пензионер јаде манџа во 57ца и мака нема

Пензионерот се качил на  горниот кат од 57-цата и мирно си јаде додека се вози кон Тафталиџе. 

Видето кое е постирано на Фејсбук страницата Ѕид на сообраќајниот срам предизвика бурни реакции кај корисниците и интересни коментари, пред се околу злоупотребата на бесплатното возење со градски автобус од страна на пензионерите во Скопје.

ФОТО: Нема да ја препознаете - Шехерезад драстично го промени изгледот

Прекрасната турска актерка  Бергузар Корел која најмногу ја паметиме по улогата на Шехерезад во хит серијата “1001 ноќ”, повеќе не изгледа онака како што сеќаваме на неа. 

Убавата Турчинка, повеќе не е онаа прекрасна елегатна дама која сите навикнавме да ја гледаме во серијата.

Таа одлучила да го промени својот имиџ, па затоа нејзината прекрасно негувана црна коса ја заменила со долги плетенки во хипи стил.

Популарно