По заедничката фотографија, пристигнаа и видеодокази: Џеј Ло и Дрејк во љубовен занес

Изминатата недела, на порталите често се пишуваше за наводната романса меѓу Џенифер Лопез и нејзиниот помлад колега, раперот Дрејк и за тоа како на веста дека се во љубовна врска реагирала неговата бивша девојка и блиска пријателка на латино-дивата Ријана. Сега интернетот го преплавија и видеоклипови на кои вљубените гулапчиња танцуваат и се бакнуваат јавно… И сегавеќе е јаснокако бел ден – џеј Ло иДрејк се дефинитивно во љубовен занес.

#Drake x #JLo 👀 😘 (Via @slayitlikejlo) @champagnepapi @jlo @worldstar #WSHH

A video posted by WorldstarHipHop (@worldstar) on

😱😍😍😍 ¡Quescandalaaaaa ! #JLo and #Drake 💏

A video posted by arashelyr (@arashelyr) on

LOOK AT THEM 😭😭❤ @jlo #music #dance #beautiful #goals #jenniferlopez #jlovegas #allihave #jlo #Drake

A video posted by Karla (@slayitlikejlo) on

I need oxyjen @jlo #music #dance #beautiful #goals #jenniferlopez #jlovegas #allihave #jlo #Drake

A video posted by Karla (@slayitlikejlo) on

Bless whoever made this. @jlo #music #dance #beautiful #goals #jenniferlopez #jlovegas #allihave #jlo #Drake

A photo posted by Karla (@slayitlikejlo) on

Руска манекенка скокнала од шести спрат

Екатерина Стетсијук (22), позната руска манекенка, скршила р’бет откако скокнала од шести спрат од хотел во Дубаи бегајки од маж кој сакал да ја силувала.

Нејзините пријатели велат дека за среќа преживеала, но дека не е во можност да се движи додека ја чека операцијата, пишува San.

Како што и раскажала на полицијата, американскиот бизнисмен сакал секс со неа, но таа не сакала, па пробал да ја силува и со себе имал нож.

Манекенката од страв скокнала од шести спрат и едвај преживеала. Американскиот државјанин пробал да избега, но полицијата го уапсила на аеродром. Му се заканува 15 години затвор ако биде осуден.

При сослушувањето, непознат маж ја тужел манекенката, а таа наводно е упасена во болничкиот кревет. деталите за обвинението не се познати, додека се шпекулира дека екатерина работела како биснис придружба во Дубаи.

Мајката на девојката и нејзинта пријателка почнале да собираат пари како помош за да можат да ја платат вискота сметка во блницата.

По операцијата Екатерина ја чека долга и скапа рехабилитација.

ФОТО: Сите се смеат на објавата на Лото Марјана за снегот

Снегот во пролет ги изненади сите граѓани во Македонија. Дел од јавните личности споделија романтични фотографии на снегот, но Лото девојката реши да оди во друг правец.

Марјана Станојковска со реакцијата за снегот сите ги изнасмеа

ФОТО: Лила откри кој е Банкарот

Најголемата енигма околу популарното шоу во коа домаќинка е нашата позната водителка Лила,  „Се или нешто“   е прешањето, кој е всушност Банкарот?

Имајќи го тоа во предвид, Лила на својот Инстаграм профил, поточно на „стори“ објави монтирана фотографија во која се гледа Лила како разговара на телефон, додека од другата страна на телефонската линија е Чак Норис.

Лила се пошегува и напиша:„ Мистерија решена“, сепак сеуште останува само да погодуваме кој би можел да биде Банкарот.

Популарно