Пораката на Јелена Карлеуша го сруши интернетот: „Не честитам верски празници“!

Пејачката Јелена Карлеуша многу често привлекува внимание со своитеизјави и постапки.

Така на Инстаграм повторно се огласи по повод православен Божиќ, а нејзината порака го запали интернетот.

Атеист сум. Не верувам во Бог. Видов многу лоши работи во негово име. Верувам во луѓето. Но не и во оние кои се молат на Бога, а потоа прават лошо со насмевка. Чувајте се од таквите. Верувам во љубовта. Верувам во доброто. Мора да победи. Мора. Не ги делам луѓето по вера, по националност, по боја на кожа, сексуално определување, сталеж. Постои само една вера- да се биде човек. А како човек, јас не честитам верски празник. Честитам живот. Му честитам секому кој живее како лав, гордо, чесно и вредно. И кој останува лав до крај. Ви посакувам на сите здравје, мир, љубов и благосостојба. Ќе се борите за тоа. Ваша ЈК, напишала Карлеуша.

(ФОТО) Дали знаете колку години наполни Ирена Спировска?

Популарната водителка Ирена Спировска вчера го славеше својот роденден. По тој повод, на нејзиниот фејсбук-профил осамнаа голем број честитки од страна на нејзините многубројни пријатели, следбеници и обожаватели, кои од се’ срце и’ го честитаа роденденот, објавувајќи заеднички фотографии со неа. Земајќи предвид дека водителката важи за една од најубавите дами во нашиот етер, тешко е да процениме колку години наполни, па затоа таа сама ни го појасни тоа, објавувајќи статус на социјалните мрежи:

„Добре дојдовте 43 (Welcome 43)“, порача Ирена Спировска, која објави неколку фотографии од роденденската атмосфера во кафулето „Every Day“, каде што го прослави роденденот со своите блиски.

ФОТО: Биба Додева се пофали со внучето

Биба Додева, реномирана пејачка на нашата естрада и претседателка на здружението „Борка“ неодамна стана баба, откако на свет го донесе своето прво дете нејзината ќерка Емануела.
Имено, изминатиот викенд младата докторка Емануела се породи во Португалија и на свет донесе машко дете кое го доби името Хумберто Александар. Гордиот тато ја сподели првата прегратка со синот и со пријателите на Фејсбук, а баба Биба веднаш им прати срценце.

ФОТО: Со кого се брцна во базен Елена Велевска

Фолкерката ги искористи топлите денови да се разлади покрај базен со најмилите.

Елена Велевска заедно со децата уживаа на базен, а убавите моменти реши да ги овековечи со селфи фотографија. Сите заедно уживаа, а Елена фотографијата ја сподели и на социјалните мрежи и напиша:

 - Детска радост со најмилите.

Популарно