Се сакале 60 години: По смртта на сопругата открил долго чувана тајна!

Џими и Били Бриленд се венчале во дамнешната 1954 година и по 60 години искрена љубов судбината ги разделила, а потоа се случило нешто што ќе ги расплаче сите.

Имено, Били била учителка и писателка во слободно време, а на многумина им била позната по тоа што постојано пишувала пораки на кои се присетувала на сѐ што треба да го стори тој ден.

Меѓутоа, таа на 13. јануари минатата година починала во 83-та година до животот, а во тој момент се скршило срцето на Џими.Два дена по нејзината смрт, тој забележал ливче во нејзиниот паричник. Тоа биле нејзините последни зборови упатени кон него.

– Не плачи бидејќи си заминав, те молам! Смеј се затоа што живеев! Знај дека сум на посреќно место и тоа таму каде што повторно ќе се сретнеме! – пишувало во пораката, а Бил не можел да им поверува на своите очи.

ВИДЕО: Петра и Матија покажаа дека нивната љубов нема граници

Петра и Матија Мујкиќ од Копривица докажаа дека нивната љубов е посилна од се!

Тие двајцата неодамна се заколнаа на вечна љубов, а видео снимката од нивната венчавка го обиколи светот преку социјалните мрежи и расплака многумина.

Матија е во инвалидска количка, но тоа на Петра воопшто не и пречи. Таа е подготвена цел живот да го помине со него зошто нејзината љубов нема граници.

Како што пишуваат хрватските медиуми, Матија минатата година завршил во инвалидска количка, по тешка сообраќајна несреќа. Меѓутоа тоа не било препрека за нивната венчавка.

Снимката од нивната венчавка за три дена ја прегледаа над 590.000 луѓе, а во бројните коментари, луѓето им пружаат поддршка и им посакуваат најубави желби.

„Еве како дознав дека сопругот ме изневерува и со кого!“

Прочитајте ја оваа исповед која стана вирална на социјалните мрежи: „Еве како дознав дека сопругот ме изневерува и со кого!“

Пронајдов кондоми во неговиот автомобил, го пробушив пакетчето на секој кондом! Тогаш, во сите ставив малку лут сос! Ги вратив назад во автомобилот пред да се разбуди сопругот.

Тој ден ми кажа дека мора да оди да и помогне нешто на мајка му околу куќата. Три часа подоцна ми се јави мојата најдобра пријателка и ми кажа дека имала секс со своето момче и дека многу ја пече доле...

Сопругот ми се врати дома и стави лед измеѓу нозете велејќи ми дека се изгорел.

Непотребно е да нагласувам дека тој ден останав без својот маж и мојата најдобра пријателка!

Никој од нив незнае што направив!

(ВИДЕО) „Немам интерес за секс, му кажав на сопругот да си најде љубовница“

По 11 години брак и две деца Сара Кан (46) му кажала на својот сопруг дека таа повеќе нема желба за секс и му дозволила да има љубовници колку сака.

Сакам да биде среќен, кажала Сара Кан (46), деловна жена и ТВ водителка од Велика Британија откако на својот сопруг му дала „зелено светло“ слободно да спие со други жени зашто таа не може повеќе да го задоволи во кревет. Таа, имено, ја изгубила желбата за секс и колку и да се трудела да пробуди страст во себе, тоа не и успевало. Тие се во брак 11 години и имаат две деца.

„Предходно имавме фантастичен сексуален живот. Јас и понатаму го сакам мојот сопруг, се галиме и убаво ни е, но повеќе не сакам сексуални односи, го изгубив интересот. ја изгубив страста и почнав да барам изговори зашто не сакам да водам љубов додека на крај не сфатив дека тоа никаде не води и му кажав на сопругот дека би требало да најде друга жена со која ќе спие, раскажала Сара“, а пренесува Дејли Меил.

Таа во својата одлука искрено проговорила и на социјалните мрежи. Има луѓе кои ја поддржале и напишале дака таа е многу храбра, други ја осудиле. Што кажал нејзиниот сопруг на сето тоа, не е познато.

Погледнете го нејзиното гостување на ТВ:

Популарно