Сексуална мапа на женското тело

Голем дел од мажите постојано се во потрага по точките на женското тело кои носат до врвот на задоволството. Доколку не ги знаете десетте главни женски ерогени зони, повелете, прочитајте! И не, клиторисот не е на прво место!

fe57b9dfdec96814e4adfa256ac79c47_L

Кај нас мажите е многу поедноставно, или тестисите или пенисот, но кога жените се во прашање има голем број точки на нивното тело кои се желни за бидат допрени.

1. Усните

Да, вистина е! Ако знаете како со усните, веднаш штом ќе започнете да се бакнувате, ќе ве однесат далеку. Ако мажот не знае страстно да ја бакнува жената, за таа да почувствува како колената ѝ се тресат, тогаш не му се пишува добро.

2. Вагина/клиторис

Веројатно сте збунети зошто ова место не е на прво место. Претпоставуваме дека не ви се потребни инструкции за ова, бидејќи досега би требало да го имате совладано. Доколку не – засрамете се и под итно нешто направете со вашите прсти и јазик.

3. Гради (брадавици)

Ова сигурно не е никакво изненадување. Лижењето и бакнувањето на брадавиците ќе ја возбуди во секунда. Но внимавајте да не бидете прегруби. Ова е прилично чувствителна зона.

4. Половината

Веројатно многумина ќе се изненадат зошто половината е на четврто место. Но, штом ви се пружи прилика, испробајте. Тоа е одлично место за започнување на предигра. Почнете со бакнежи и по реакцијата на нејзиното лице ќе забележите зошто половината е ерогена зона.

5. Стапалата

Некои жени сакаат масажа, некои бакнежи, а некои и шмукање на прстите од нозете. Навалете, но под претпоставка дека стапалата на вашата партнерка се чисти и негувани.

6. Уши

На шестото место се наоѓаат ушите. Многу жени сакаат лижење, бакнување и нежно грицкање, меѓутоа дувањето и не им е така омилено. Меѓутоа можете да ѝ шепотите еротски работи.

7. Задниот дел од вратот

Задниот дел на вратот се наоѓа на седмото место. Само што ќе се приближите со вашето лице и таа ќе го почувствува како ѝ дишете во вратот, веднаш ќе се возбуди. Допирајте ја, бакнувајте ја, масирајте ја.

8. Задникот

Задникот се наоѓа на осмото место. Верувале или не, многу жени обожаваат кога им се посветува внимание на нивниот задник. Многу сакаат плескање, но тоа не е сѐ. Некои сакаат само лижење, а некои пенетрација со прстот или пенисот. Да, изненадувачки, но многу жени сакаат анален секс.

9. Позади колената

Местото позади колената е деветта ерогена зона. Ќе се изненадете како жената реагира кога таму нежно ја бакнувате. Но, важно е да не бидете груби и да не претерувате со нежности, бидејќи може вашата партнерка да е скокотлива.

10. Внатрешната страна на бедрата

Внатрешната страна е на 10-то место. Ова место на женското тело е особено чувствително на допир, бакнежи и лижење. И запомнете – ни случајно немојте да се обидете да го гризете, бидејќи е многу чувствително место.

ФОТО: Беше симбол на 90-те, познатите дами веќе ја обожаваат

Се сеќавате на топлите карирани јакни кои некогаш ги носеа нашите мајки и татковци?

Овие јакни се еден од симболите на 90-те кои оваа сезона се враќаат во мода на голема врата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Still one of the best jackets 👌🏻 (gifted from @theoutnet, jeans also gifted)

A post shared by Lizzy Hadfield (@shotfromthestreet) on

Прво модната куќа Chloe ласнираше модел од 1.800 евра, а потоа сите попристапни брендови во склоп на својата пролетна колекција ја претставија карираната јакна, чија цена изнесува околу 50 евра.

Одлична вест е тоа што овој модел прилега на апсолутно се што имате во ормарот - од спортски до елегантни варијанти, а покрај тоа е неодоливо мека и топла.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sun finally ☀️

A post shared by TAŠA (@grujic_anastasija) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Safety first☺️

A post shared by SOFIA (@sofijamilo) on

ВИДЕО: Вељко ја возеше Цеца на тренинг, па ја снимаше скришно

Откако претходно се пошегува со својата сопруга Богдана Ражантовиќ бидејќи има вишок на килограми во бременоста, овој пат синот на Цеца се пошегува и со пејачката.

Расположениот Вељко ја повика својата мајка на тренинг, а во моментот кога тие се упатувале кон истиот се пошегува со пејачката, а нејзината реакција ја сними со мобилен телефон.

-Мајкооооо, со смеење и се обрати Вељко на Цеца, а таа веднаш сфатила дека нејзиниот син се шегува со неа.

Откако слатко спонтано се изнасмеа Цеца му рече само „возиш бре!“, што и се очекува од секоја совесна мајка.

Видео: Нов циркус ќе имаме во државава

За жал  веќе подолг период граѓаните немаат можност да уживаат во претставите на еден вистински циркус  во нашата држава.

Можеби причината за тоа е дека политичарите им ја земаа работата на циркусантите, па тие се плашат да им парираат. Фчерашни новости решија да ја исправат таа неправда во новата епизода, која ќе може да ја погледнеме оваа недела, 19:30 часот, на Канал 5 телевизија.

Погледнете ја најавата:

Популарно