СКАНДАЛ: Емина проговори за измамата тешка 7 милиони евра!

Емина Јаховиќ и нејзиниот сопруг Мустафа Сандал неодамна завршија на суд за измама вредна 7 милиони евра, јавија турските медиуми. Пејачката која во моментов е популарна по своето учество како член од жирито во X-Factor адриа на кратко изјави дека станува збор за случај на пиратерија поради кој таа и сопругот решиле правдата да ја бараат на суд.

emina-jahovic-x-faktor-plakala

-Тоа е. Имаме проблеми со пиратеријата која што се појави во Москва. Но, тоа е работа за Мустафа и за неговите адвокати, изјави Емина и одби да ги коментира натписите во турските медиуми.

Јаховиќ во моментот е дел од големата расправија која што настана поради заминувањето на Илма Карахмет од шоуто. Иако Илма и Маид добија најмал број на гласови од публиката и така се најдоа во дуелот, а Емина беше последна која гласаше и само го потврди мислењето на Жељко и Кристина, обожавателите на Илма сметаат дека целата вина паѓа врз нејзините рамена.

Па, така нејзината фан страна во моментот е преполна со негативни коментари, па дури и навредливи зборови како к****, ороспија, глупачка и слично.

(ВИДЕО) Никол Шерцингер воодушевена од Славко Калезиќ на британскиот „Х фактор“

Како што Ви пренесовме неодамна, црногорскиот актер и годинашен претставник на „Евровизија 2017“, Славко Калезиќ реши да си ја проба среќата и на британскиот „Х фактор“, а после кусата најава за неговата аудиција, истата конечно беше емитувана во целост во рамките на саботната епизода од популарната емисија.

Сосема очекувано, главниот виновик за неговото пријавување на натпреварот е познатиот менаџер и долгогодишен член на жирито, Луи Волш, кој застанал зад повеќе ирски претставници на „Евровизија“, вклучувајќи го и годинешниот, Брендан Мари, па токму во Киев се запознале и со Славко.

„Додека бев зад сцената, разгледував наоколу и го забележав Луи, па отидов да се поздравам. Тој ја забележа мојата долга плетенка и лудиот костим што го носев за настапот и ми рече дека треба да се пријавам за ’Х фактор’ и дека би бил одлично прифатен“, откри Славко, раскажувајќи им на останатите членови на жирито, а особен впечаток ѝ остави на американската пејачка Никол Шерцингер.

„Отсекогаш се прашував како би изгледала Никол како маж“, прокоментира Сајмон Кауел, на што таа одговори: „Еве, токму вака!“, покажувајќи кон Славко, кој се претстави со песната „End of Time“ на Бијонсе. Луи, Шерон Озборн и Никол му дадоа потврден одговор, а Сајмон само му честиташе дека продолжува понатаму во натпреварот, а дали ќе стигне до финалните вечери во живо ќе дознаеме во наредните неколку недели.

Целата аудиција можете да ја погледнете во продолжение.

ВИДЕО: Елена Ристеска со текила, лимон и секси танц

Една од најубавите македонски пејачки, Елена Ристеска го објави спотот за својата нова песна „Tequila & Lemon“.

Убавата македонска пејачка лудо се забавува со пријателите во видеозаписот, кој бил снимен во Грција.

Текстот е дело на самата Елена, додека Дарко Димитров влезе во улогата на продуцент, композитор и аранжер.

За неколку дена ќе биде објавена нова верзија на песната со Емина Јаховиќ.

(ФОТО) Беше секс симбол и популарна пејачка: Сега се тетерави пијана додека мажот ја пика во автомобил

Очигледно дека во потполност почнаа да се бришат границите помеѓу некои познати личности и обичните луѓе.

Популарноста на некои изгледа им е преку глава па не им е срам какви ќе излезат на улица. Една од тие е и Џесика Симпсон.

Популарната пејачка некогаш беше секс симбол. Мажите воздивнуваа по неа, а сега воздивнува само нејзиниот сопруг Ерик Џонсон кој мораше пред неколку папараци пијана да ја вовлекува во автомобилот.

Нешто такво се случило токму синоќа кога Џесика излегла од еден ресторан видно пијана. Толку имала алкохол во себе што не можела да оди па се тетеравела долж улицата додека сопругот пред очите на сите ја влечел кон автомобилот.

Таа беше модел и модна дизајнерка, но и пејачка. Зад себе има седум студиски албуми, 14 синглови и 15 спотови. Има две деца и 37 години,  а во брак со Џонсон е од 2014 година.

Популарно