Скопјанец загинал по пад од кров

Објавено на 15 декември 2016, 14:16

СПОДЕЛИ:

Вчера околу 15.40 часот во Скопје, при пад од кров на фирма, С.Ј. (57) од Скопје се здобил со тешки телесни повреди.

Истиот бил преземен од возило на Итна медицинска помош, но на пат за Ургентниот центар починал. Во 16.20 часот од страна на доктор од Ургентниот центар Скопје констатирана е смрт. Се преземаат мерки за цеосно расчистување на случајот.

СПОДЕЛИ: