Скопје: Се судрил со пет возила и починал!

Објавено на 30 ноември 2016, 16:00

СПОДЕЛИ:

На 29.11.2016 околу 09,10 часот во кругот на КЦ-Скопје на паркингот на Клиниката на Стоматологија се случила сообраќајна незгода во која ПМВ„Голф“, управувано од М.К. (62) од Штип удрило во пет паркирани возила.

kliniki-brza-pomos-urgenten1

М.К. управувајќи го возилото во еден момент му се слошило. Штипјанецот починал додека му укажувале лекарска помош и го пренесувале во Ургентниот центар.

СПОДЕЛИ: